Різдвяне послання митрополита Львівського і Сокальського Димитрія

Кожного року до нас приходить Різдво Спасителя і Бога нашого Ісуса Христа. Кожного року ми святкуємо це величне свято, яке прославляється в піснеспівах та колядках, у святкових гімнах та віншуваннях:

Нині Чистая Діва Ісуса раждаєт,

которого рождеством всіх увеселяєт

Веселится днесь небо, яко Бог для того

родится, да приведет в небо святих много.

«Різдво Христове» Автор - Кость Маркович

Світ очікував зустрічі з своїм Творцем дуже і дуже довго. З дня гріхопадіння перших людей Адама і Єви світ заглибився у темряву і безодню гріха, повставши в гордому бунтарстві проти Творця, людський рід безкінечно страждав від спраги нового стосỳнку з втраченим Богом. Ця святкова і хвалебна година настала!

Бог сходить на землю і стає маленьким, безсилим Немовлям. Однак те, що Він прийняв на Себе людську неміч, всю слабкість нашої природи, ще не означає, що Він став приниженим у Своїй Божественній всемогутності. Як каже в гомілії на Різдво Христове святитель Василій Великий: «Людська плоть Господа сама стала дотичною до Божества, і не показала Божеству своєї немочі». У Своєму втіленні Він, як і раніше, всесильний Син Божий, істинний і досконалий Бог, хоч і лежить в убогих яслях Немовлям. Блаженний Августин зазначає з цього приводу : «Щоб обожнити людей, Бог став Людиною, не залишаючи того ким був, Сам захотів стати тим, кого створив. Сам створив того, ким Йому належало стати і з’єднав Людство з Божеством, не втрачаючи Божества в Людстві».

З подивом зустрічаючи Різдво Христове і вникаючи у саме вчення та зміст цього величного свята, ми повинні знати, що Його вічною Батьківщиною є Небеса, а всередині Троїчне Божественне перебування. Нині ж Він, наш Спаситель, сходить на землю. Ця тайна, як і всі події Різдва Христового, наповненні подивом та глибоким розумом. Як небесний Бог, Він предвічно народжується від Отця без матері. А на землі Він народжується, як Людина від Матері, без отця. І на Небі і на Землі в Нього лишень один Родитель. У вишньому бутті – Бог Отець, а в земному – Мати-Діва.

Якби Бог не з’явився на землі, не прийняв у втіленні всю повноту нашого людського єства, то небеса були б для нас до цього часу закритими. Але у світ прийшов Спаситель, істинний Син Божий, який відкрив для людського роду небеса, тим самим поклавши початок для нашого до них сходження. Таким чином Христос підносить усю людину до Бога, щоб і гріх, і смерть, і труд, і праця вже не мали над ним ніякої влади. Тому й небеса стають також і нашою Батьківщиною

Події Різдва Христового носять у собі не тільки народження Самого Бога Слова, як момент Його особистого входження у Вселену, але й народження разом з Ним нового людства – оновленого і спасенного, відродженого у Бозі, тому цього величного Дня будемо святкувати спасіння світу і день народження людства.

У День Різдва Христового вітаю усіх нас з радісним святом. Нехай Богонемовля Ісус подасть нашій країні Свій мир і тишу над її безкрайніми полями й лісами, містами і селами. Нехай селянин у 2021 році мирно засіє поле, а містянин трудиться у славі Божій. Нехай наш воїн цьогоріч мирно повернеться до своєї домівки, до своєї матері та дружини, до своїх діток. Нехай Божа благодать у Христі новонародженому витає у ці дні над нами, а Його дитячі руки обнімають нас з убогих ясел і дарують нам силу та наснагу боротися у цьому світі за безгрішне життя.

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ - СЛАВІМО ЙОГО!

†Димитрій
Митрополит Львівський і Сокальський

Різдво Христове

2020/2021 року

м. Львів


Переглядів: 464

print the material