Рішенням Священного Синоду парафії с. Раково та с. Надиби залишено в юрисдикції Львівської єпархії

27 липня на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату було розглянуто рапорт комісії Синоду, очолюваної Високопреосвященним митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом і призначеної для вивчення ситуації у Богоявленській парафії с. Раково та свято-Димитрівській парафії с. Надиби Старосамбірського району Львівської області.


Вищезгадані парафії георгафічно розміщенні на території Дрогобицької єпархії. Однак після поділу Львівсько-Дрогобицької єпархії у 1992 році на Львівсько-Сокальську і Дрогобицько-Самбірську, волею настоятеля приснопам'ятного прот. Павла Орявського і громади та рішенням Священного Синоду вони були залишенні в адміністративному підпорядкуванні Львову, тобто Львівській єпархії.

Питання юрисдикційної належності знову постало після раптової смерті прот. Павла Орявського у липні цього року.

Для детального вивчення цього питання Предстоятель прийняв рішення створити комісію і дав їй відповідні доручення. До складу комісії, окрім голови, увійшли представники Львівської єпархії, а саме ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, та Дрогобицької єпархії.

Одне з відео про діяльність комісії доступне тут

Бажання громад в обох селах виявилось одноголосне та однакове - перебувати в адміністративному підпорядкуванні Львівській єпархії.

Отримавши відповідні дані з рапорту голови комісії Високопреосвященного митрополита Іоасафа, Священний Синод ухвалив:
"Враховуючи попередню належність Богоявленської парафії с. Раково та Свято-Дмитрівської парафії с. Надиби Старосамбірського району Львівської області до Львівсько-Сокальської єпархії, беручи до уваги висновки Комісії на чолі з преосвященним Іоасафом, митрополитом Івано-Франківським і Галицьким, – заради збереження церковного миру як виключення залишити Богоявленську парафію с. Раково та Свято-Дмитрівську парафію с. Надиби Старосамбірського району Львівської області у складі Львівсько-Сокальскої єпархії"

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії




print the material