Репортаж про засідання Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату

26 червня у Синодальному залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулось засідання Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.


Участь у роботі засідання взяло 38 архиєреїв, зокрема керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Відсутніми були двоє архиєреїв: преосвященний єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл – за станом здоров’я, та преосвященний єпископ Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії, який з благословення Предстоятеля перебував у складі офіційної делегації Київського Патріархату з візитом у Республіці Польща на заходах, присвячених питанням так званої “Волинської трагедії” ХХ ст.

Засідання проходило у переддень роботи Помісного Собору і є традиційним і обов’язковим у такому випадку, бо серед його завдань є прийняття пропозицій щодо програми роботи, порядку денного, переліку та складу робочих органів Помісного Собору, а також прийняття змін і доповнень до Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату, які після цього мають бути затвердженими або відхиленими Помісним Собором.

Робота Собору розпочалася з вітального слова Предстоятеля. Святійший Патріарх Філарет довів до відома архиєреїв передумови та причини скликання Помісного, а відтак і Архиєрейського Соборів Української Православної Церкви Київського Патріархату. Такою передумовою скликання Собору саме цьогоріч є данина церквоній історії Української Церкви - 2013 рік є ювілейним, на нього припадає 1025-ліття Володимирового хрещення Руси-України, а ця визначна подія заслуговує на загальноцерковну увагу і пошанування. Причиною ж є вимога Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату, в якому прописана вимога скликати Помісний Собор щонайменше раз на п’ятиллітя, а востаннє він скликався у 2008 році.

Після цього Собор безпосередньо приступив до своєї роботи. Перш за все, на голосування було поставлено проект програми роботи Помісного Собору, його порядку денного, а також перелік і склад його робочих органів. В цій частині були заслухані зауваження і пропозиції учасників засідання, які у переважній більшості стосувались програми та питань, що мав розглянути Помісний Собор. Відповідні питання були розглянуті та одноголосно прийняті Архиєрейським Собором.

Також Предстоятель представив проект нової редакції Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату з відповідними змінами і доповненнями. Проект також був одноголосно схвалений учасниками засідання.

Після голосування за відповідні питання порядку денного, виступів бажаючих та заключного слова Святійшого Патріарха Філарета, засідання Архиєрейського Собору завершило свою роботу.

Постанови Архиєрейського Собору від 26 червня 2013 року можна прочитати тут

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material