Репортаж про участь Львівського благочиння у святкових заходах з нагоди 1025-ліття Хрещення Руси-України

26-28 липня у м. Києві проходили церковно-суспільні урочисті та святкові заходи з нагоди 1025-ліття Хрещення Руси-України. Участь у них в організованому порядку взяло зокрема духовенство та віряни Львівського благочиння єпархії.


У відповідності до рішення зборів духовенства Львівського благочиння та благочинного м. Львова прот. Ярослава Дуди супроводжувати паломників було обрано прот. Володимира Якеляшека та ієрея Василія Горгута. Старшим групи був обраний о. Василій.

Також були визначені квоти для усіх храмів Львова і відповідно до них була набрана паломницька група. Поїздка для охочих взяти участь у загальноцерквоних святкових заходах була безкоштовною.

Зі Львова паломники відбули від Покровського кафедрального собору в суботу увечері, 27 липня, близько 21:00 після спільної молитви та благословення від благочинного прот. Ярослава Дуди.

До Києва паломники зі Львова прибули вранці наступного дня.

Представники Львівського благочиння взяли участь у святковій Патріаршій Божественній Літургії у Володимирському кафедральному соборі.

Після завершення Літургії львівські паломники разом із чисельними вірянами та духовенством з усіх куточків України вирушили урочистим Хресним ходом від Володимирського собору до пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру на Володимирській гірці на березі Дніпра, де взяли участь у святковому молебні, відправу якого очолив Предстоятель.

Опісля богослужінь паломники вирушили на екскурсію Києвом, відвідавши найвизначніші сакральні пам'ятки.

Перш за все паломницька група завітала до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Паломники прогулялись її територією, молились у величних храмах, де зберігається багато православних святинь.

Після цього львів'яни молились в Михайлівському соборі Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

На завершення паломники відвідали величну Софію Київську, побувавши зокрема у музеї заповідника.

Після цього група мала вільний час, протягом якого мала можливість прогулятись Києвом, найвідомішими його вулицями та районами - Хрещатиком, Андріївським Узвозом, Подолом.

Увечері, після спільної молитви, львівські паломники вирушили у дорогу додому і в понеділок уранці щасливо прибули у Львів.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material