Проведено науковий семінар зі збереження давніх храмів для духовенства Львівсько-Сокальської єпархії

8 грудня 2011 року у Львові в приміщенні УТОПІКу відбувся науковий семінар на тему: «Збереження та охорона пам'яток сакральної спадщини». Проведений він був з благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія для духовенства Львівсько-Сокальської єпархії, особливо, для настоятелів давніх храмів, що являють собою сакральну цінність і є пам'ятками архітектури місцевого та загальнодержавного значення.

Організаторами цього важливого заходу виступив єпархіальний відділ зі збереження пам’яток сакральної спадщини, який очолює намісник Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова ієромонах Юліан (Гатала), та голова Українського товариства охорони пам’яток історії та культури п. Андрій Салюк. Головна мета семінару: довести до відома настоятелів храмів, яким чином потрібно зберігати давні храми, а також іконопис та речі церковного начиння. Перед учасниками наукового семінару виступили п. Юрій Дубик, доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» та п. Андрій Салюк, голова Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, віце-президенти ІКОМОСу, президент Благодійного фонду збереження пам’яток культурної спадщини Львова. Доповідачі розповіли духовенству якими правилами та принципами необхідно керуватись при реалізації питань збереження, консервації та реставрації пам’яток.

На закінчення семінару Його Високопреосвяшенство, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, подякував організаторам заходу, а також і отцям, які прибули на семінар. Владика Димитрій наголосив на важливості та актуальності подібних зустрічей, адже вони формують правильне ставлення та повагу до тих пам’яток, які вцілілими дійшли до нас, наших давніх храмів, ікон та інших реліквій.


print the material