Протоієрей Михаїл Сивак взяв участь у молитовному вшануванні пам'яті дітей, втрачених через аборти

7 березня 2015 року у Львові на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку відбулося молитовне вшанування пам'яті дітей, втрачених суспільством внаслідок медичних абортів.


З благословення очільника єпархії участь в екуменічній молитві взяв голова Відділу у справах сім'ї та соціального служіння проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

Спільно з представниками інших традиційних християнських Церков отець Михаїл звершив молебень до Христа Спасителя. Під час богослужіння виголошувалися прохання про прощення Богом гріхів, тим жінкам і сім'ям, які вдалися до цього гріха, і зцілення їхніх душевних ран.

Після завершення богослужіння отець Михаїл звернувся зі словом до його учасників.Усі ми є свідками складних умов, в яких перебуває наша держава. Війна на Сході України всіх нас жахає. Однак крім цієї війни відбувається ще й друга внутрішня війна - війна проти беззахисних немовлят, які тисячами гинуть в утробах матерів.

Статистика свідчить, що друга світова війна забрала найбільшу кількість людських життів. Це є не зовсім вірно. Тому що найбільшу кількість людських жертв принесли аборти, свідоме знищення дітей. І яким цинічним є цей гріх! Адже навіть на війні воїни у прямій боротьбі мають можливість оборонятися, а дитина, яку вбивають в утробі матері, така дитина не має змоги захиститися, вона - беззахисна.

Звичайно, у нашому суспільстві можна почути багато виправдань аборту. Начебто людина йде на аборт через скрутне матеріальне становище в сім’ї. Але це є неправда! Бо як пояснити тоді те, що більшість багатодітних сімей мають досить посередній достаток? Але і в цих сім’ях є достатньо любові, щоби дати життя дітям, і Господь піклується про цих дітей.

Друге виправдання, яке можна почути, це те, що начебто дитина в утробі матері за даними УЗД може мати ваду. А скільки було таких випадків, коли дитину за всіма даними дитина мала народитися інвалідом, а народжувалась абсолютно здоровою, коли мати все ж не йшла на аборт, не слухала нав’язливих порад?!

І навіть, якщо дитина й дитина має якусь ваду, то невже за це її слід убивати? Ось є серед нас, дорослих людей, і інваліди, і неповносправні, врешті-решт є люди старшого віку, які не можуть повноцінно самостійно себе обслуговувати. Це означає, що їх також треба вбивати?! Тому, це - омана! Це диявольська неправда, яка кличе людину іти і робити аборт, чинити гріх убивства.

Тому, дорогі брати і сестри, єдине, що може врятувати нас усіх – це покаяння. І в час Великого посту, коли Церква закликає нас усіх до переосмислення свого життя, ми маємо можливість покаятись і Божою благодаттю освятити свої серця і очистити їх від усякої скверни.

Нехай Господь Бог дасть усім нам мудрість і силу волі йти шляхом спасіння, відкидати всяке зло і здобути так Царство Небесне! - зазначив отець Михаїл.


Зауважимо, за час, що минув від легалізації абортів (1955 р.), українці втратили понад 40 мільйонів своїх потенційних співвітчизників.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material