Проректор ЛПБА та голова паломницького центру "Покров" взяли участь у концерті незрячих виконавців

23 січня у Національному академічному драматичному театрі ім. Марії Заньковецької відбувся ювілейний концерт «Відчинилося життя», присвячений 5-річчю заснування однойменного творчого проекту.


У концерті взяли участь кращі незрячі виконавці з України і Польщі: Анна Фадеревська (Варшава), Степан Гончаренко і Зєра Кіраджиєва (Сімферополь), Марія Швардак (Мукачеве), Вікторія Дудік і Світлана Пашкіна (Львів), Микола Пришнівський (Тернопіль), Наталія Слюсарчук (Вінниця), Василь Сукач (Луцьк), ансамбль «Гармонія» (Житомир); провідні українські артисти: Леся Горова, Кузьма Скрябін, Сашко Положинський, Віктор Бронюк, Сергій Фоменко, Павло Табаков, «Піккардійська терція»; а також оркестр Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (диригент – засл. артист України Богдан Мочурад) і артисти театру - засл. артистка України Олександра Бонковська, засл. артист України Андрій Вакула.

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія участь у заході взяли проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак і голова паломницького центру "Покров", духівник Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації спілки інвалідів "ЛОО ВГО УСІ" ієрей Роман Мануляк.

У вітальному слові до учасників концерту о. Михаїл зазначив: «…у нашому суспільстві чомусь існує такий стереотип, що коли людина має вади зору, то вона повинна закритися в чотирьох стінах і пасивно провадити своє життя. Але це неправда! І в цьому ми всі сьогодні переконалися, споглядаючи такий чудовий концерт. Наші незрячі брати і сестри мають надзвичайні таланти, займають активну життєву позицію, постійно працюють над собою…». Після цього о. Роман зачитав тексти архиєрейських благословенних грамот, якими Владика Димитрій за самовіддане служіння та багаторічну благодійність людям з обмеженими можливостями нагородив Ротарі клуб "Львів–Леополіс" в особі президента Олега Гайовишина, а також оркестр Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької в особі головного диригента, заслуженого артиста України Богдана Мочурада.

У програмі концерту була виконана українська і світова класика, твори сучасних композиторів, інструментальна музика, акапельні твори.

Особливістю концерту був живий звук, використання іноваційних оригінальних інструментів і механізмів, втілені організаторами проекту погляди на роль кожної особистості у сьогоденні.

Творчий проект «Відчинилося життя» задуманий і втілений Львівським обласним осередком всеукраїнської громадської організації "Українська спілка інвалідів – УСІ" (автор ідеї та організатор – Оксана Потимко) і оркестром театру ім. Марії Заньковецької – єдиним в Україні професійним творчим колективом, який співпрацює з незрячими виконавцями.

Мета проекту – впровадження у повсякденну практику нестереотипізованих підходів до вирішення соціальних проблем сучасності, пошук взаємокорисних площин для порозуміння між спільнотою здорових і людьми з особливими потребами, популяризація імен талановитих незрячих виконавців, аплікування європейських стандартів суспільства рівних можливостей, дебар’єризація суспільної свідомості у сприйнятті незрячого виконавця на професійній сцені.

Унікальність проекту зумовлена практичною складністю виконання творів незрячими солістами під супровід оркестру з огляду на їх неможливість бачити паличку диригента. Додатковим критерієм ускладненості проекту є відсутність у переважної більшості незрячих учасників спеціальної музичної освіти, а також налагодження гармонійного виконання музичних творів у дуеті з професійними артистами.


Довідка

Прем’єра проекту «Відчинилося життя» відбулась у Львові 15 січня 2008 р. Упродовж 2008-2012 рр. організовано майже 40 інтегрованих концертів «Відчинилося життя» в Україні, Польщі, Білорусі, Молдові, Угорщині, Швеції. Учасниками проекту, окрім незрячих солістів та оркестру, були Ніна Матвієнко, Павло Дворський, «Пікардійська терція», октет «Орфей», Павло Табаков, Леся Горова, Валентина Степова, Кузьма Скрябін, Сашко Положинський, Вова зі Львова, Віталій Козловський, Любов Качала, Олег Лихач, дует «Барселона», Сергій Фоменко, Віктор Бронюк.

Яскравим результатом проекту є запис двох компакт-дисків: сольного альбому кримчанина Степана Гончаренка з оркестром «Спасибі, музико, тобі» (Львів, 2011 р.) та спільного альбому українських і шведських виконавців у супроводі оркестру «Творча сила» (Швеція, 2011 р.).


фотозвіт можна переглянути на офіційному сайті ЛПБА

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material