Проректор і студенти ЛПБА взяли участь у вечорі пам'яті воїна УНА Петра Дяченка

28 січня 2015 року проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак і студенти Академії взяли участь у вечорі пам’яті Петра Дяченка - українського вояка і патріота, командира формувань ''Чорні запорожці'', 2-ої Української дивізії Української Національної Армії, протипанцерної бригади ''Вільна Україна''. Захід вівдбувався у великому читальному залі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.


Вечір розпочався із заупокійної літії за душу приснопам’ятного генерала Петра Дяченка.

Опісля отець Михаїл звернувся зі словом до учасників пам'ятного заходу.

"Подібні вечори пам’яті є особливо актуальними у час, коли на Сході України відбуваються військові дії. В особі генерала-поручника Петра Дяченка ми бачимо приклад справжнього воїна-патріота, який готовий був до останнього подиху захищати рідну землю. Саме його постать може служити зразком для наших сьогоднішніх бійців, які з неабиякою мужністю виступають на оборону Батьківщини", - зазначив зокрема отець Михаїл.

Ведучим вечора виступив член Львівського проводу ОУН Роман Кутний.

З головною доповіддю вечора "Петро Дяченко – легендарний командир непереможних "Чорних запорожців"" виступив отаман Львівського козацького стрілецького братства "Чорних запорожців" історик Всеволод Іськів.

Окрім того, бібліотекар відділу літератури з національного та духовного відродження Тарас Семенів презентував книжкову виставку і бібліографічний огляд літератури про Петра Дяченка з фондів бібліотеки.

Також під час заходу відбувся показ кінофільму "Чорні запорожці", в основі сюжету якого покладена історія легендарної частини армії Української Народної Республіки – кінного полку "Чорних запорожців", а основним лейтмотивом його став улюблений вислів командира Петра Дяченка: "Сміливі мають щастя".

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material