Проповідь Високопреосвященного митрополита Димитрія у суботу 2-ої седмиці після П’ятидесятниці, у переддень свята Різдва чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Всечесні отці! Дорогі брати і сестри!

У переддень свята Різдва святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана я перш за все хочу привітати вас із вашим завтрашнім престольним святом. Хочу привітати всю вашу громаду, отця-настоятеля і подякувати вам за те, що сьогодні маю можливість разом із вами соборно звершити Божественну Літургію.

Через освячення цієї фігури Божої Матері, цього святого зображення, ми сьогодні так символічно вручаємо це святе місце, цей храм опіці Божої Матері. Ви знаєте, що в Церкві існує іконічне зображення де Ісус сидить на престолі слави Своєї, а поруч зі Спасителем нашим зображені Його Матір, Пресвята Богородиця і Вседіва Марія, та «найбільший серед народжених жінками» і крайній пророк Іоан Предтеча. Це великий святий, який відіграв унікальну роль у ділі спасіння людського роду Христом, проповідуючи Його прихід. Ви ж, будучи парафіянами храму, освяченого на честь його Різдва від Захарії та Єлисавети, маєте особливе заступництво цього святого Пророка і Хрестителя Господнього Іоана.

Рік тому ми освятили цей невеличкий храм, який діє при медичному університеті. Так близько завжди стоять священнослужитель і лікар. Один церковний публіцист у своїй статті про гріх і хворобу висловив думку, що йому не хотілося, щоби функції священика виконував лікар, а священик займався обов’язками лікаря. Звісно, ми усвідомлюємо, у чому є покликання священичого служіння і в чому є покликання лікарської діяльності. Але оці служіння і діяльність настільки переплітаються і багаторазово перетинаються і настільки багато мають спільних рис, серед яких і жертовність, і любов, і терпіння, що мабуть перед Богом ми всі є служителями.

І якщо ми віруємо, що Бог промишляє над кожною людиною і людина є під своєрідною опікою Бога, заступництвом Божої Матері, всіх святих, і віру цю покладаємо в основу нашого служіння, то звичайно таке служіння, чи то священиче, чи лікарське, є угодне Богові. Тому що, присікаючи в одному випадку гріх, а в другому випадку хворобу, ми продовжуємо життя, земне життя людини тут, а значить даємо їй шанс, даємо ще трохи часу задуматися над глобальним сенсом земного життя і над змістом власного окремого життя.

На завершення я хотів би ще раз привітати всіх вас з днем пам’яті святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана, зі святом його Різдва, яке ми відзначатимемо завтра, у неділю 2-гу після П’ятидесятниці, 7 липня. Бажаю усім нам бути добрими служителями в очах Божих і нехай благословення Господнє перебуває з усіма нашими ділами! Амінь!

(проповідь виголошена у переддень свята Різдва чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана під час Божественної Літургії в Університетському Свято-Різдво-Предтеченському храмі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького 6 липня 2013 року Божого)
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material