Проголошено Львівську митрополію УГКЦ

У вівторок 29 листопада 2011 р. на особисте запрошення курії Львівської архиєпархії УГКЦ в особі архиєпископа Львівського Ігора (Возьняка) Високопреосвященний митрополит Димитрій відвідав святкову Літургію у кафедральному соборі Св. Юра м. Львова з нагоди реформування Львівської архиєпархії з наділеннями їй статусу митрополії та відповідним піднесенням її очільника до митрополичого достоїнства.

Богослужіння очолив отець і глава УГКЦ блаженнійший Святослав (Шевчук).

На заходах приурочених до цієї події Владику Димитрія супроводжував намісник Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова ієромонах Юліан (Гатала).

Лука Карпюк,
прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

Довідка:

Окрім Львівської архиєпархії до Львівської митрополії відтепер належатимуть Сокальсько-Жовківська, Самбірсько-Дрогобицька і Стрийська єпархії. Її архиєпископом і митрополитом призначений владика Ігор (Возьняк).

Також згідно рішення Синоду УГКЦ реформи будуть проведені ще у двох областях Західної України — Івано-Франківській та Тернопільській.

До Івано-Франківської митрополії увійдуть Івано-Франківська архиєпархія та Коломийсько-Чернівецька єпархії. Її архиєпископом і митрополитом призначений владика Володимир (Війтишин).

До Тернопільсько-Зборівської митрополії увійдуть Тернопільсько-Зборівська архиєпархія та Бучацька єпархія. Її архиєпископом і митрополитом призначений Владика Василь (Семенюк).

Очевидною метою таких реструктуризацій, яку власне цілком відкрито декларує предстоятель УГКЦ блаженнійший Святослав (Шевчук), є укріплення позицій УГКЦ в цілому та її глави зокрема, формування чіткого ієрархічного розподілення внутрішньо церковних управлінських обов’язків і загалом монолітної церковної структури, наслідком чого повинне стати логічне обґрунтування претензій на патріарший устрій Греко-Католицької Церкви.


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material