Прес-секретар єпархії взяв участь у роботі круглого столу ''Церква - медії - суспільство: шляхи пошуку комунікації''

29 квітня 2014 року на запрошення співкоординатора студентського Дискусійного клубу Юліани Лавриш та з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія прес-секретар Львівської єпархії Лука Карпюк взяв участь у роботі круглого столу ''Церква - медії - суспільство: шляхи пошуку комунікації'' на факультеті журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.


Участь у заході також узяли: прес-секретар Львівської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату ієромонах Маркіан Каюмов, прес-секретар Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви священик Павло Дроздяк, релігієзнавець Андрій Юраш, представники релігійних видань та інтернет-ресурсів, студенти-учасники Дискусійного клубу факультету.

Вступним словом роботу круглого столу відкрила аспірантка факультету журналістики, співкоординатор студентського Дискусійного клубу, модератор заходу Юліана Лавриш.

Опісля цього слово було надане запрошеним спікерам.

У своєму слові прес-секретар єпархії Лука Карпюк розповів присутнім про особливості роботи єпархіальної прес-служби та ознайомив із проектами Інформаційно-видавничого відділу єпархії, до яких, зокрема, належить православна інтернет-радіостанція "Град Лева".

Також речник єпархії виділив кілька основних проблематичних моментів у роботі релігійних журналістів, до яких відніс недостатню теоретичну підготовку журналістів у сфері церковного етикету, а також часто неправильне трактування і сприйняття позицій і слів окремих представників Церков, як позиції та голосу всієї Церкви.

"Усі ми, мабуть, пам'ятаємо слова Святого Писання: "Споконвіку було Слово". Невипадково і показово, що саме таким є ім'я Другої Особи Пресвятої Тройці. Отже кожний із нас повинен відчувати велику відповідальність за всяке сказане чи написане слово, адже воно має велику силу і неабияк може вплинути на людину, що його почує чи прочитає. Стаючи на стежку релігійної журналістики, важливо стати саме релігійним, а не "антирелігійним" журналістом", - зазначив Лука Карпюк.

Також до присутніх звернулись очільники прес-служб єпархій інших Церков.

Релігієзнавець Андрій Юраш поділився з присутніми своєю експертною критичною оцінкою сучасних підходів до праці у сфері релігійної журналістики, які в Україні здебільшого представлені надто полярно без збереження належного нейтралітету.

Опісля виступів спікерів розпочалася жвава дискусія, під час якої усі присутні - представники релігійних ЗМІ і студенти, - мали змогу задати запитання спікерам, а також висловити своє бачення щодо обговорюваної тематики.

Оскільки під час дискусії було піднято багато цікавих і проблемних питань, було вирішено продовжити обговорення цієї тематики за наступними круглими столами.

Закриваючи роботу круглого столу, модератор заходу Юліана Лавриш відзначила плідну працю всіх його учасників, а запрошеним спікерам вручила подяки від факультету журналістики та символічні пам'ятні подарунки.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material