“Преподобний отче Меркуріє, моли Бога за нас…'', - протоієрей Віктор Кайда під час чергової лекції на Львівських братських студіях

23 вересня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі: Преподобний Меркурій Британський, Життя святого, та його час.

Лектором виступив головний редактор єпархіальної православної інтернет-радіостанції "Град Лева" протоієрей Віктор Кайда.

Окрім того другим запрошеним лектором був секретар Чернігівського єпархіального управління, клірик Свято-Катерининського кафедрального собору м. Чернігова протоієрей Роман Кіник.

Отець Віктор разом з отцем Романом та аудиторією слухачів детально проникли у Житіє преподобного Меркурія Бригинського:

"Молодий Максим з юних літ любив відвідувати церкву, з великим захопленням читав Священне Писання та з кожним роком все більше ставав до щирої молитви, а вдень допомагав своїм батькам по господарству. Так у праці, навчанні та щирій молитві проходили дитячі та юнацькі роки. Він з ранніх літ мріяв пресвятити себе назавжди чернечому служінню.

Коли Максим досягнув повноліття, направився до Києво-Печерської Лаври, де молився та виконував покладені на нього послухи. Його труди були помічені і вже в скорому часі над ним був звершений постриг в ченці з іменем Меркурій, на честь преподобного Меркурія посника Печерського, в дальніх печерах.Згодом монаха Меркурія було висвячено в ієродиякона, а пізніше він прийняв сан ієромонаха.

У страшні гоніння на Церкву Христову в ХХ столітті не дали святому зійшли з праведного шляху, до якого його поклилав Христос, а він ревно виконував покладений на нього хрест допомагаючи людським немочам, а люди взамін відплачували йому взаємною любов'ю.

Після жовтневого перевороту для Церкви, монастирів та, зокрема, монахів почались важкі часи. У 1926 р. Києво-Печерську Лавру хочуть перетворити на "Всеукраїнське музейне містечко". До 1930 року монастир було повністю ліквідовано. Частину братії монастиря було вивезено і розстріляно, іншу частину ув’явненно або відправлені в заслання, а саму святиню було пограбовано.

Певний час святий молився потай на квартирах своїх духовних дітей, але не бажав їх обтяжувати і вирішив покинути столицю. Зібрав усі речі і вирушає до себе на Батьківщину - на Чернігівщину. Коли він вступив на свою землю побачив безліч зруйнованих храмів, занепалий дух морально знищених людей, додому не пішов аби не накликати біди на своїх родичів, оселився в с. Бригинці, що неподалік від Щаснівки.

Десять років звершує богослужіння в одної парафіянки вдома, але всім говорив що так довго тривати не може, і на місці зруйнованого "советською властю" храму бажав побудувати новий. І так з Божою допомогою він будує невеличкий храм, докладає багато зусиль, адже безбожна влада, яка була на той час, всіляко не давала йому цього зробити. Незважаючи на перешкоди у 1946 році новий храм на честь Пресвятої Тройці було освячено та відкрито для парафіян.

Святий мав дар зцілювати людські немочі молитвою. Люди до нього приходили, і він прочитував молитву і молитва, через нього, їх зцілювала.

Одного разу його вивели в поле бажаючи вчинити над ним розправу, і два рази зброя давала відсіч, а третього разу відпускаючи його хотіли йому вистрелити у спину, але і цього разу Бог його оберіг, і коли він прийшов додому промовив "Цього разу не довелося вмерти".

Одного разу після богослужіння коли люди розійшлися і отець залишився один в храмі, прийшли комсомольці і зачинили його в холодному храмі, без їжі та тепла. Але він весь час молився за своїх ворогів, а коли його знайшли то на той час він тяжко захворів, немічний, застуджений, але лагідним і добрим. Після того випадку він ще десять років служив своїй пастві як ревний пастир, не дивлячись на свою неміч.

Відчувши свою близьку кончину, отець Меркурій сказав: "Коли помру, поставте мені хрест на могилі у ногах, і за всіх вас буду молитися".

Преподобний Меркурій Бригинський прожив 86 років. Поховали його біля збудованого ним вівтаря Свято-Троїцього храму, у якому він прослужив 10 років, на Бригинському кладовищі.

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.


Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 1676

print the material