Предстоятель львівським студентам: Закликаю вас відповідально ставитися до творення сім’ї та народження й християнського виховання дітей, бо це запорука майбутнього України

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 12 вересня 2019 року відвідав Національний університет «Львівська політехніка» та зустрівся з представниками студентської молоді університетів Львова, академічною спільнотою Львівської політехніки та громадськістю Львівщини.


Предстоятеля Православної Церкви України супроводжували митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

У зустрічі також взяли участь ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало, голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський та директор департаменту «Адміністрації міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

Митрополит Епіфаній звернувся з вітальним словом та висловив вдячність керівництву університету за запрошення. Предстоятель привітав тих, хто здобуває вищу освіту в цьому славному своєю історією та традиціями освітньому закладі, а також представників інших закладів.

«Період навчання в університеті, який для одних триває 4 роки в бакалавраті, а хтось може продовжити і в магістратурі, насправді дуже важливий в житті молодої людини-християнина. Тут після основ у середній школі ви маєте завершити формування свого характеру, поглядів, цінностей, переконань як справжній християнин і патріот своєї держави України.

Ви маєте набувати кожен в обраному вами фахові й спеціальності необхідні знання, вміння й навички. Саме тому треба цінувати й не марнувати відведений для навчання час. Потрібно докладати багато зусиль, щоб виховувати силу волі, стійкість характеру, бути наполегливим у досягненні поставленої мети.

Нам усім треба прагнути до досконалості в усьому й досягати поставленої мети. Насамперед – орієнтуватися на вітчизняний ринок праці, набувати відповідних компетентностей. Але не треба забувати, що реалізовуючи зазначені прагнення, на головному місці в нас мають бути християнські духовно-моральні цінності добра, любові, чесності, відповідальності, справедливості. Бо без них найвисокоосвіченіший і якнайкраще підготовлений фахівець не лише не зможе принести користь суспільству, а іноді навіть може й завдати великої шкоди оточенню й собі. Саме на цих засадах і мають будуватися й базуватися відносини між людьми і в колективі. Без цього не можлива командна робота», – сказав Предстоятель.

Також Митрополит Епіфаній закликав берегти довкілля: «У ці дні православні християни загострюють питання екології. Планета Земля – наш спільний дім, який ми отримали від Господа й Творця у тимчасове користування. Ми маємо відчувати себе й поводитися як бережливі й відповідальні домоуправителі, які мають у відповідний час дати звіт про все ввірене для їх опіки й піклування. Ми не повинні бути злими виснажувачами й споживачами ресурсів.

Окрім цього, треба знати свою правдиву історію, пам’ятати, чиї ми діти, й думати про своїх нащадків, що ми їм залишимо й передамо у спадок», – наголосив Предстоятель.

Митрополит акцентував, що наша Церква буде орієнтуватися на кращі традиції світового православ‘я: «Наша Православна Церква України, яка отримала визнання автокефального статусу на початку цього року, переживає певний етап свого становлення й утвердження.

Ми хочемо відходити від стереотипів російського православ’я й орієнтуватися на кращі традиції православ’я світового, зберігаючи при цьому незмінність, чистоту й непошкодженість православного віровчення.

Але поряд із цим наша Церква має славну історію й певні здобутки в минулому, які ми маємо актуалізувати, вивчати, повертати до життя й упровадження. І навіть ділитися ними з нашими братами й сестрами з інших Церков.

Усе це можливе з орієнтуванням на майбутнє підростаюче покоління. Тому саме на Вас, дорогі студенти, наша Церква покладає свої сподівання», – сказав Предстоятель.

«Наша Церква відкрита до суспільства, нам не чужі біди й негаразди свого народу, який вже понад п’ять років самовіддано й наполегливо бореться із російською агресією на Сході нашої країни.

Ми розвінчуємо міфи й марновірства, які вкоренилися в нашому суспільстві й підмінюють справжню віру в Бога довірою до усіляких забобонів та обрядів. Нам доводиться жити в час відкритого інформаційного суспільства, стрімкого розвитку науки й техніки.

Нам важливо навчатися розрізняти добро і зло, правду й неправду. Першого варто триматися й примножувати, а останнього – цуратися й уникати.

Ми маємо бути світлом для світу. Ми маємо показати на своєму прикладі справжні цінності християнського життя й повернути їх Європі, куди ми прагнемо і які вона стрімко починає втрачати.

Світло нашої освіти має сяяти перед усіма людьми, щоб вони бачили наші добрі справи й прославляли Отця нашого, що є на небесах. Ми повинні дотримуватися прав, законів, поважати права й свободу інших, уникати гріха, пристрастей та всіляких залежностей, боротися з ними й прагнути до святості в Божественній свободі», – додав Предстоятель.

На завершення вітального слова Блаженнійший Митрополит Епіфаній закликав плекати рідну мову та відповідально ставитися до створення сім‘ї.

«Вивчаючи інші мови, а в сучасному світі без цього не обійтися, ми не маємо права занедбувати свою рідну українську мову й плекати її як єдину державну мову. Закликаю Вас відповідально ставитися до творення сім’ї та народження й християнського виховання дітей, бо це запорука майбутнього України».

Його Блаженство відповів на запитання, які хвилюють львів‘ян та поспілкувався з представниками ЗМІ.

Наприкінці зустрічі Митрополит Епіфаній відзначив ювілейним орденом І ступеня з нагоди 30-ліття ІІІ відродження УАПЦ ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material