Православні першими серед усіх конфесій у сучасній історії святкування Дня міста Львова звершили Хресний хід вулицями міста

На 6 травня для християнського Львова цьогоріч припало одразу кілька визначних подій і свят: це і візит Предстоятеля нашої Церкви Святійшого Патріарха Філарета, і звершення пам'яті небесного покровителя Львова святого великомученика Юрія Переможця, і вшанування Покровительки та Опікунки міста Пресвятої Богородиці у Її Львівській чудотворній іконі "Одигитрія", і власне День міста.

З нагоди такого визначного дня та після відповідного погодження із міською владою, православні м. Львова організували хресний хід вулицями міста.

Розпочалась урочиста хода після завершення богослужінь, які очолив Святійший Патріарх Філарет, від кафедральному собору Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова. За семінаристами та дівчатами у національних строях, які несли хоругви, урочисто слідував список чудотворної ікони Львівської Божої Матері "Одигитрія", несений духовенством. Далі слідувало духовенство м. Львова та усієї Львівської єпархії та побожні миряни. Увесь час без упину лунав молитовний спів хору Львівської православної богословської академії, який миттєво підхоплював увесь люд.

За приблизними підрахунками хода зібрала щонайменше 1,5-2 тисячі людей. З огляду на вихідні дні та відсутність активної реклами участі у цьому заході, цей показник видається дуже яскравим свідченням високої релігійності і духовності львів'ян.

Хода пройшла центральними вулицями міста проспектами Шевченка та Свободи, після чого повернула на Площу Ринок, де мав відбутись екуменічний молебень за місто і містян, який цьогоріч очолив Святійший Патріарх Філарет.

Воістину православне християнське торжество засвідчувало й те, як протягом усього шляху люди, хрестячись, вклонялись списку чудотворної ікони Львівської Богородиці, просили дозволу прикластись до цієї великої святині м. Львова самим та прикласти своїх діточок, у чому нікому не було відмовлено.

Відтак інформаційно-видавничий відділ як офіційний представник Львівської єпархії в інтернет-просторі висловлює особливу подяку за розуміння та сприяння владі міста у такій важливій для духовного піднесення людей акції.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material