Пояснення основних змін, які приніс для Львівської єпархії Помісний Собор

27 червня у Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета засідав Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.


Освяченим Собором, з-поміж іншого, була схвалена та затверджена нова редакція Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату. Деякі його пункти напряму стосуються Львівської єпархії. Зокрема 4 пункт V параграфу:

"Постійними членами Священного Синоду за посадою є Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, митрополит Львівський і Сокальський, архиєрей – секретар Священного Синоду; постійними членами Священного Синоду за обранням є єпархіальні архиєреї: один від Західного регіону України, один від Центрального регіону України, один від Східного регіону України і один від закордонних єпархій."

Це означає, що відтепер Львівська єпархія на церковно-законодавчому рівні затверджена як Синодальна кафедра, а її правлячий архиєрей є постійним членом Священного Синоду за посадою. Потрібно зазначити, що ці зміни не стосуються особи правлячого архиєрея, але безпосередньо єпархії.

Раніше подібних норм не існувало, а місця і старшинство архиєреїв визначались виключно хіротонією та, у порядку виключення, благословенням Предстоятеля.

Таким чином ці доповнення до Статуту є дуже важливою адміністративною нормою.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material