''Поки людина не побачить у собі Адама, доти вона не зможе сприйняти Христа, як свого Спасителя'', - ієрей Артемій Бабленюк під час чергової лекції на Львівських братських студіях

1 квітня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова духовна бесіда в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


На цей раз лектором був священик Покровського собору ієрей Артемій Бабленюк. Окрім того, в якості запрошеного лектора виступив священик Свято-Володимирської парафії м. Ганновер (Федеративна Республіка Німеччина) протоієрей Андрій Федчишин.

Лекцію, присвячену ролі Церкви в людському спасінні, отець Артемій розпочав з тлумачення великої Жертви любові Христової до людини, ґрунтуючись на 22-23-ій главах Євангелія від євангеліста Луки, які розповідає про події останніх днів і годин земного життя Спасителя.

Зокрема отець Артемій наголосив, що Христос розп'явся і помер за кожну окремо взяту людину і кожна людини повинна пройти духовний шлях до усвідомлення своєї особистої приватної гріховності.

"Святі отці навчають нас, що поки людина не побачить у собі Адама і саме того гріха, за який помирає на хресті Господь, доти вона не зможе сприйняти Христа, як свого Спасителя", - наголосив отець Артемій.

Особливий акцент лектори зробили на питанні спасіння людини через Церкву, навівши та розтлумачивши цитати святих мужів церкви, зокрема Григорія Богослова та Ігнатія Богоносця, а також навели паралелі зі Святого Письма.

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лектору на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.

Так зокрема були згадані слова грецького богослова архімандрита Микита Вутіраса про духовне життя, ґрунтовані на працях святого Миколи Кавасили:

"Духовне життя - це життя Христа в нас. Це те життя, яке було в нас до гріхопадіння, яке ми втратили і яке знову отримали із втілення Слова. Таке життя називається "духовним" тому, що сам Святий Дух подає його нам і підтримує його в нас. Духовне життя - це не плід людських міркувань, але жива присутність у нас третьої Особи Пресвятої Тройці. Вона ввійшла у нас після спасительної Христової Жертви. Здійснення Таїнств дозволяє цьому життю увійти в нашу душу. В Таїнствах закарбоване життя Христа, і тому, здійснюючи Таїнства, ми оповіщаємо смерть Христову і тоді надприроднім чином з'єднуємося із нашим Спасителем."Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material