ПОГРЕБІННЯ НОВОСПОЧИЛОГО ПРОТОІЄРЕЯ АНДРІЯ ДУДИ

12 і 13 квітня 2020 р. було звершено чин похорону новопредставленого о. Андрія Дуди, який раптово спочив у Бозі від інсульту на 44-му році життя увечері 10 квітня 2020 р. напередодні Лазаревої суботи.


Після приготування тіла до погребіння і облачення в церковні ризи, труну 11 квітня 2020 р. було доставлено до Свято-Миколаївського княжого храму м. Львова, де провадив своє служіння новоспочилий. Після всенічного бдіння у храмі над тілом о. Андрія Дуди отці-капелани Львівсько-Сокальської єпархії звершили парастас.

12 квітня 2020 р. після святкового богослужіння Входу Господнього у Єрусалим з новоспочилим попрощалися п. Дмитро Кацал та співаки хорової капели «Дударик». Заупокійну літію очолив митрофорний протоієрей Володимир Хрептак, настоятель Свято-Миколаївського княжого храму м. Львова.

З благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія 12 квітня 2020 р. о 16.00 парастас над новоспочилим о. Андрієм Дудою очолив канцлер єпархії митрофорний протоієрей Володимир Бачинський разом з ректором Львівської православної богословської академії митрофорним протоієреєм Ярославом Ощудляком та духовенством м. Львова.

Цього ж таки дня о 17.00 митрополит Львівський і Сокальський Димитрій разом з духовенством Львівсько-Сокальської та сусідніх єпархій звершив чин похорону над новоспочилим протоієреєм Андрієм Дудою. Після закінчення першої частини похорону надгробне слово виголосив капелан, протоієрей та побратим новоспочилого о. Андрій Феденьків. Чин похорону супроводжував своїм співом хор під керуванням протоієрея Назарія Лозинського, благочинного Іоанно-Золотоустівського храму м. Львова. Відтак, після закінчення чину похорону заупокійну літію звершило духовенство кафедрального Свято-Покровського собору м. Львова на чолі з митрофорним протоієреєм Михайлом Сиваком, проректором ЛПБА. Цілу ніч до ранку понеділка Страсного Тижня над тілом спочилого о. Андрія Дуди духовенство м. Львова читало Святе Євангеліє.

У понеділок Страсного Тижня, 13 квітня 2020 р., митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив Божественну Літургію ранішосвяченних дарів та довершив чин похорону новоспочилого о. Андрія Дуди, прочитавши розрішальну молитву та виливши над тілом хрестовидно святий єлей. Опісля над гробом спочилого отця Владика Димитрій виголосив проповідь. Літургію та другу частину похорону супроводжував хор княжого Свято-Миколаївського храму.

Після закінчення чину похорону тіло спочилого було обнесене навколо Свято-Миколаївського княжого храму. Відтак, труну з тілом о. Андрія Дуди було проваджено до місця останнього спочинку на цвинтар смт. Брюховичі.

Над могилою новоспочилого о. Андрія Дуди було звершено заупокійну літію. Прощальне слово виголосив ректор Львівської православної богословської академії митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк. Батько спочилого о. Андрія – митрофорний протоієрей Ярослав Дуда подякуав усім за останню путь свого сина, попросивши у всіх молитов за його душу. Духовенство опустило труну у яму і митрополит Димитрій запечатав гріб до другого пришестя Христового. Поховано новоспочилого разом з могилою матері Іванни Дуди, яка відійшла у вічність 2002 р. Частина хору «Дударика» на чолі з п. Дмитром Кацалом над могилою о. Андрія Дуди виконала пісню «Чуєш брате мій»

Спочивайте з миром отче. Ви залишитесь у нашим поминальних молитвах та богослужіннях. Ваша добра душа незабутня, Ваші вчинки благородні і достойні вічности в оселях Небесного Отця!


P.S. Через поширення особливо небезпечної хвороби коронавірусу і карантин багато парафіян, друзів, знайомих, капеланів та волонтерів не змогли достойно попрощатися та провести в останню путь свого побратима о. Андрія Дуду. Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм та родинною спочилого було заявлено про те, що в ці небезпечні дні не потрібно себе наряжати на небезпеку. Як минеться ця хвороба усі, хто знав та шанував новоспочилого отця Андрія достойно вшанують його пам‘ять. А зараз просимо за нього заупокійних молитов та доброго слова.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material