ПОГРЕБІННЯ МИТРОФОРНОГО ПРОТОІЄРЕЯ ПАВЛА КОЧКОДАНА

1 і 2 квітня 2020 р. було звершено чин похорону новопредставленого о. Павла Кочкодана, який закінчив свій біг життя на 73-му році життя увечері 31 березня 2020 р.


Після приготування тілі до погребіння і облачення в церковні ризи, труну з тілом покійного було доставлено до помешкання де проживав о. Павло Кочкодан.

З благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія 1 квітня 2020 р. о 18.00 парастас в оселі покійного очолив канцлер єпархії митрофорний протоієрей Володимир Бачинський разом з деканом Львівського благочиння митрофорним протоієреєм Ярославом Дудою та духовенством м. Львова. Після закінчення парастасу о. Володимир Бачинський виголосив проповідь.

Відтак, після закінчення читання Великого канону прп. Андрія Критського тіло спочилого о. Павла Кочкодана було доставлене до кафедрального Свято-Покровського собору м. Львова і відразу пізно увечері митрополит Львівський і Сокальський Димитрій разом з духовенством звершив першу частину похорону та виголосив слово-співчуття над гробом спочилого митрофорного протоієрея Павла Кочкодана. Цілу ніч над труною з тілом покійного читалося Євангеліє.

Пізно увечері над тілом спочилого митрофорного протоієрея Павла Кочкодана заупокійну літію звершив преосвященний єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей Шевчук і виголосив слово-пам‘яті.

2 квітня 2020 р. о 8.00 митрополит Львівський і Сокальський Димитрій разом з духовенством звершив Божественну Літургію ранішосвяченних дарів та довершив чин похорону новоспочилого о. Павла Кочкодана, прочитавши розрішальну молитву та виливши над тілом хрестовидно святий єлей. Цього дня з тілом новопредставленого о. Павла Кочкодана попрощався декан Буського благочиння Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ митрофорний протоієрей Петро Салабай.

Після закінчення чину похорону тіло спочилого було покладено на катафалк і відправлене з належними почестями у супроводі митрополита та духовенства до останнього місця спочинку у с. Великі Дідушичі, Стрийського району, Львівської обл.

Біля хати, де народився о. Павло Кочкодан, його тіло зустріли односельчани, які тримали в руках процесійний хрест та хоругви і після прочитаного Євангелія провадили о. Павла Кочкодана до місцевої Свято-Стрітенської церкви, в якій духовно зростав о. Павло і отримав перші настанови від священника.

Біля входу до стародавнього 200-річного храму Стрітення Господнього тіло спочилого о. Павла Кочкодана зустрів місцевий парох о. Василь Федорович (разом з сотрудником о. Михайлом Підперигора) УГКЦ та прочитав Євангелію. Труну було внесено до храму, де митрополит Димитрій разом з духовенством звершив заупокійну літію.

Опісля тіло спочилого було доправаджено до могили неподалік церкви, оскільки цвинтар знаходиться поруч. Біля могил батьків спочилого Андрія та Марії Кочкоданів за заповітом о. Павла було довершено чин його похорону. Прощальне слово над могилою виголосив ректор Львівської православної богословської академії митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк. До чину похорону о. Павла Кочкодана у с. Великі Дідушичі долучилися священники: митрофорний протоієрей Іван Улинець, митрофорний протоієрей Ігор Проць, митрофорний протоієрей Василь Хомин, митрофорний протоієрей Микола Біляк (Львівська єпархія). З покійним о. Павлом Кочкоданом попрощалися: їмость Ганна, син о. Андрій, невістка Наталя, онуки, рідний брат о. Павла його рідні племінники, односельчани. Син о. Павла - о. Андрій Кочкодан подякуав усім за останню путь свого батька, попросивши у всіх молитов за його душу. Духовенство опустило труну у яму і митрополит Димитрій запечатав гріб до другого пришестя Христового.

Спи спокійно дорогий наш собрате! Запевняємо тебе, що на Святому Жертовнику, біля якого служив ти так багато літ, завжди буде згадуватись день блаженної твоєї кончини! Вічна тобі пам‘ять і блаженний спокій!

P.S. Через поширення особливо небезпечної хвороби коронавірусу і карантин багато парафіян не змогли достойно попрощатися та провести в останню путь свого духовного отця і порадника о. Павла Кочкодана. Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм та родинною спочилого було заявлено про те, що в ці небезпечні дні не потрібно себе наряжати на небезпеку. Як минеться ця хвороба, владика, клір собору, родина та парафіяни достойно вшанують пам‘ять спочилого отця Павла. А зараз просимо за нього заупокійних молитов, доброго слова та пам‘яті.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material