"Піст у житті християнина" – Митрополит Димитрій під час лекції на Львівських братських студіях

5 квітня 2019 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова духовна бесіда в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі: "Піст у житті християнина".

Лектором виступив - Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Окрім того другим запрошеним лектором був проректор Львівськівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

Під час лекції Митрополит Димитрій наголошував на важливості посту, називаючи його подвигом. Подвиг - це шлях до аскези. Ця аскеза має проявлятися в усьому, навіть у сні. Святий Симеон новий Богослов наголошує: лягаючи спати, думай про своє ложе, як про смертне, і будеш менше спати. Подібне святий говорить і про їжу. Вживаючи її, - наголошує святий, - потрібно думати про пекельних черв'яків, щоб не перенасичуватись їжею. В уставі преподобного Антонія ми знаходимо такі слова: потрібно їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти. Ці слова часто повторює святійший патріарх Філарет, який у своєму житті завжди дотримувався цього правила.

Далі у своїй розповіді владика звернув увагу на слова Христа Спасителя: “хто не зі Мною, той проти Мене. Хто не збирає зі Мною, той марнує” (Ін. 12). Ці слова є актуальними для подвигу посту, адже свідчить про те, що все потрібно робити з Богом і для Бога. Якщо людина накладає на себе подвиг посту заради своїх забаганок, то вона марнує це. Подвиг посту завжди переплітається з багатьма спокусами, і шлях посту не можливо пройти рівною дорогою. У кожному своєму подвижницькому кроці людина повинна все робити з Богом.

Плодом будь-якого посту є покаяння. І великим даром є сльози покаяння. Дар сліз - це великий дар. Але сьогодні замість того ми часто у помислах осуджуємо. Помисли - це гріхи, які з часом мутують на ділі.

Владика наголосив, що ніколи не потрібно гордитися зі свого подвигу. Навіть, якщо людина постилась всю Чотиридесятницю, то не потрібно помишляти про це і гордитись, адже Господь вимагає від нас тільки смирення.

У кінці студій Владика Димитрій відповів на численні запитання і благословив учасників студій архіпастирським благословенням.


Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material