Підсумки першого дня первосвятительського візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівсько-Сокальскої єпархії

З 3 по 5 грудня 2011 року на запрошення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія з Первосвятительським візитом Львівську єпархію відвідав Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

У суботу 3 грудня близько першої години дня на межі Рівненської і Львівсько-Сокальської єпархій Святійшого Патріарха Філарета хлібом-сіллю та квітами зустрічали Високопреосвященний митрополит Димитрій, секретар Львівського єпархіального управління митр. прот. Володимир Бачинський, ієром. Юліан (Гатала), намісник Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова, митр. прот. Ярослав Ощудляк, ректор Львівської Православної Богословської Академії, митр. прот. Ярослав Дуда, благочинний Львівського деканату, митр. прот. Павло Кочкодан, ключар Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова, митр. прот. Василій Шира, благочинний Бродівського деканату.

О 16:30, згідно задекларованої програми візиту Святійшого Патріарха Філарета, до Свято-Покровського кафедрального собору зі співом молитви до Богородиці «Царице моя преблагая…» було внесено список з чудотворної ікони Божої Матері «Сокопослушниця» або «Найчутливіша», який був написаний на святій Горі Афон у монастирі святих архангелів «Дохіар». В цей час біля собору зібралося чимало християн Львова для того, щоб вклонитися святині і зустріти Святійшого Патріарха Філарета.

Під святковий передзвін о 17:00 до кафедрального собору увійшов Предстоятель нашої Церкви Святійший Патріарх Філарет. Вітальним словом, спільно з кліром собору та настоятелями найбільших парафій м. Львова, Його Святість зустрічав ключар Свято-Покровського собору митр. прот. Павло Кочкодан. Після урочистого входу Святійшого Патріарха до собору розпочалась відправа святкового Всенічного бдіння. Відправу літії очолив Високопреосвященний митрополит Димитрій. Під спів «Хваліте ім’я Господнє…» духовенство собору винесло для поклоніння з вівтаря ікону дванадесятого свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. Святійший Патріарх Філарет у співслужінні митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, архієпископа Тернопільського і Кременецького Іова, архієпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, архієпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, єпископа Сімферопольського і Кримського Климента та єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея та духовенства м. Львова очолив полієлей з нагоди свята.

Опісля відправи Святійший Патріарх Філарет наділив своїм благословенням вірян, що молились за Богослужінням і яких, варто зазначити, не міг вмістити не лише кафедральний собор, але й подвір’я довкола храму.

Також Його Святість оглянув приміщення єпархіального управління та митрополичої резиденції і церковну крамницю, що діє при управлінні.


print the material