Підсумки другого дня Первосвятительського візиту Святійшого Патріарха Філарета до Львівсько-Сокальскої єпархії

У неділю 25-ту після П’ятдесятниці 4 грудня 2011 року у день свята Введення у храм Пресвятої Богородиці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив урочисту відправу святкової Божественної Літургії у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Львова.

Його Святості співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Тернопільський і Кременецький Іов, архиєпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, архиєпископа Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, єпископ Сімферопольський і Кримський Климент та єпископ Дрогобицький і Самбірський Матфей, а також духовенство Львівської та сусідніх єпархій у складі: митр. прот. Володимира Бачинського, секретаря Львівського єпархіального управління, митр. прот. Павла Кочкодана, ключаря Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова, митр. прот. Миколая Біляка секретаря Дрогобицького єпархіального управління, митр. прот. Володимира Марущака, секретаря Хмельницького єпархіального управління, ієромонаха Юліана (Гатали), намісника Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова, митр. прот. Ярослава Ощудляка, ректора Львівської Православної Богословської Академії, митр. прот. Володимира Хрептака, настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Львова, митр. прот. Олега Древняка, представника Львівської єпархії УАПЦ, прот. Михаїла Сивака, проректора ЛПБА, митр. прот. Ярослава Дуди, благочинного Львівського деканату, митр. прот. Володимира Легкого, благочинного Золочівського деканату, митр. прот. Михаїла Піха, благочинного Кам’янко-Бузького деканату, митр. прот. Василія Шири, благочинного Бродівського деканату, митр. прот. Петра Салабая, благочинного Буського деканату, митр. прот. Зиновія Середницького, благочинного Радехівського деканату, митр. прот. Михаїла Гнатіва, благочинного Сокальського деканату, митр. прот. Григорія Манюка, благочинного Пустомитівського деканату, митр. прот. Степана Кіндрата, благочинного Жовківського деканату, митр. прот. Олега Коваля, благочинного Перемишлянського деканату, митр. прот. Романа Шака, благочинного Городоцького деканату, ієрея Івана Гунька, помічника інспектора ЛПБА.

За Літургією молилися представники обласної та міської гілок влади, а саме: голова Львівської обласної Ради п. Олег Панькевич, міський голова Львова п. Андрій Садовий, депутати обласної ради Ярослав Дубневич та Михайло Гичка, інтеленція та підприємці Львівщини. Також за Літургією молився ієромонах Василій, представник владики Ігоря Возьняка, архієпископа і митрополита Львівського УГКЦ. Кафедральний собор не міг умістити віруючих, які цього дня прийшли на Патріарше Богослужіння та вклонитися списку чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниці. Спів урочистої Божественної Літургії виконували три хори: муніципальна чоловіча капела «Гомін», архиєрейський хор кафедрального собору та хор ЛПБА.

Після закінчення Літургії Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь у якій торкнувся питання віри й сьогодення, нашого відношення до гріха. Святійший Владика наголосив на значенні шанування в житті християнина Богородиці, її заступництва за нас грішних.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці. Після відпусту з вітальним словом до Патріарха звернувся митрополит Львівський і Сокальський Димитрій:

«Ваша Святосте! Милостивий наш архіпастирю! Вже другий рік поспіль Ви прибуваєте до нас на Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Цей день для православної пастви м. Львова є досить символічним і знаменним, бо рівно 21 рік тому ми увійшли до цього Свято-Покровського кафедрального собору. На свято Введення вперше блаженної пам’яті митрополит Андрій (Горак) відслужив тут першу Божественну Літургію.

Ваш архіпастирський візит до нас у Львівську єпархію супроводжується не менш дивними знаменнями, аніж коли не-будь бачили православні християни Львова впродовж більш, як тисячолітньої історії Православної Віри на Києво-Галицьких землях. Опіка й Покров Божої Матері щороку супроводжує нас, підтримує нас і благословляє нас. Минулого року Ви, Ваша Святосте, очолювали у цьому соборі прославлення ікони Львівської Богоматері. Разом з Вами вчора прибув до нашого кафедрального собору список чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниці» або «Найчутливішої».

Ваша Святосте! У своїх словах Ви не раз підкреслюєте для чого Ви звершуєте свої архіпастирські візити. Я насмілюся зараз описати мету Ваших візитів словами Премудрості Соломона, який каже: «Великі й незбагненні суди Твої, тому ненавчені душі впали в оману. Бо беззаконні, які задумали гнітити святий народ, в’язні темряви і полонені довгої ночі, зачинившись у домах, ховалися від вічного Промислу» (Прем. 17. 1, 2). Так ось, Ви звершуєте свої архіпастирські візити для того, щоб ненавчені душі навчити і щоб вони ніколи не падали в оману, бо тільки ті душі можна полонити, вкинути в рабство, які не знають Істини. Недаремно ж Господь промовив «… і пізнаєте істину і істина визволить вас» (Ін. 8, 32). Ви кожного разу, проповідуючи Слово Боже, бажаєте, щоб в народі утвердилася Віра Православна і ствердилася незабутня мрія про єдину помісну Українську Православну Церкву.

Я не сумніваюсь у тому, що сьогодні серця парафіян Львівського православного кафедрального собору, наших гостей, християн Града Лева, представників місцевої влади, наповнені великою радістю від зустрічі з Вами, від Вашої щирої, теплої молитви до Бога. Як радісно сьогодні чути у цих святкових піснеспівах дванадесятого свята про наближення Великого Свята Різдва Христового. Ще більше з великим піднесенням і трепетом це чує серце кожного із нас у Вашій присутності. Ви немов несете для нас цю благу ангельську звістку. Ви є наш Патріарх, ангел помісної Церкви. І хочеться сьогодні запевнити Вас, що Вас завжди з нетерпінням у галицькому краї чекають і люблять.

У Притчах Соломонових сказано: «Віддай Господу справи твої і наміри твої звершаться» (Притч. 16, 3). Отож, ваша Святосте, ми впевненні в тому, що та справа, яка сьогодні і повсякчас буде звершуватись Вами принесе великий плід і поступ для нашого Українського Православ’я, а вплетена виноградна лоза нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату — Львівська єпархія, завжди, як і сьогодні радо Вас вітатиме, бажаючи Вам многих і благословенних літ, кріпости душевної й тілесної у вашому нелегкому патріаршому служінні. Іспола еті Деспота!».

На знак синівської любові та поваги Владика Димитрій підніс Святійшому Патріарху Філарету просфору та букет троянд. У своєму слові Святійший Патріарх Філарет подякував митрополиту Димитрію і зачитав указ про нагородження Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія орденом Святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня. Також орденом Святого рівноапостольного князя Андрія Первозванного було нагороджено підприємця і мецената п. Андрія Мацолу, а орденом Святої великомучениці Варвари — п. Світлану Мацолу.

З нагоди Первосвятительського візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України в готелі «Супутник» відбулося офіційне прийняття на якому були присутні преосвященні владики, духовенство, Львівський міський голова п. Андрій Садовий, інтелігенція та благодійники.

Увечері Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив візитацію до Свято-Успенського храму с. Жовтанці Кам’янко-Бузького деканату і у співслужінні митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, архиєпископа Тернопільського і Кременецького Іова, архиєпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, єпископа Сімферопольського і Кримського Климента та єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея та чисельного духовенства Кам’янко-Бузького, Жовківського й Радехівського деканатів звершив читання акафисту до Богородиці перед списком Її чудотворної ікони «Скоропослушниця».

Після акафисту Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь. В свою чергу настоятель Свято-Успенського храму митр. прот. Ярослав Тищак подякував Святійшому Владиці за архипастирський візит, виголосивши вітальне слово.


print the material