Під головуванням Високопреосвященного митрополита Димитрія відбулись передпасхальні збори благочинних Львівської єпархії

5 квітня у приміщенні митрополичої резиденції під головуванням керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулись передпасхальні збори благочинних Львівської єпархії.

У роботі зібрання взяли участь: вікарій єпархії Преосвященний єпископ Юліан, благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, благочинний Кам'янко-Бузького благочиння прот. Михаїл Піх, благочинний Золочівського благочиння прот. Володимир Легкий, благочинний Буського благочиння прот. Петро Салабай, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, благочинний Пустомитівського благочиння прот. Григорій Манюк, благочиння Радехівського благочиння прот. Зеновій Середницький, благочинний Сокальського благочиння прот. Михаїл Гнатів, благочинний Бродівського благочиння прот. Василій Шира, благочинний Жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат, благочинний Городоцького благочиння прот. Роман Шак, благочинний Перемишлянського благочиння прот. Олег Коваль.

На порядку денному першочерговим стояло питання належної організації одноденного візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України до Львова, запланованого на 6 травня цього року. У програмі візиту Його Святості передбачається Божественна Літургія у Покровському кафедральному соборі м. Львова та молебень на Площі Ринок перед міською ратушею, оскільки 5-6 травня у Львові проходитимуть святкові заходи з нагоди відзначення Дня міста. Владика Димитрій зобов'язав благочинних проінформувати про усі подробиці духовенство та вірян ввірених їм благочинь, закликаючи усіх вірних єпархії по можливості прибути до Львова на молитву, що її очолюватиме Предстоятель нашої Церкви.

Також були розглянуті питання планування будівництва кількох храмів на теренах єпархії, а також, після доповіді прот. Стефана Кіндрата, налагодження задоволення духовних потреб чисельних паломників до присілка Заглина - місця чудесного об'явлення Божої Матері.

Було заслухано доповідь прот. Михаїла Піха щодо обурливого зазіхання греко-католицького духовенства на права звершувати священнодійства й урядування у каплиці, що діє при Кам'янко-Бузькій районній лікарні, і яку власними силами будувало, оздоблювало і утримувало духовенство Київського Патріархату, та потурання цим незаконним зазіханням та відвертого втручання у питаннях церковного життя голови райдержадміністрації Замули О. П. і цим самим розпалювання нею міжконфесійного конфлікту. Вирішено: звернутись до голови Львівської облдержадміністрації Михаїла Костюка з відповідною заявою про недопустиміть дій Замули О. П., які призводять до роздмухування конфліктів між двома Церквами; духовенству Кам'янки-Бузьки продовжувати самостійно звершувати у каплиці священнодійства, духовенство інших Церков до служіння не допускати, ґрунтуючись на законних правах власності.

Наступними пунктами був заслуханий та вирішений ряд інших дрібних питань поточного життя єпархії, зокрема прот. Володимир Бачинський як секретар Управління роздав благочинним для розповсюдження серед духовенства єпархії Пасхальні Послання до пастви Святійшого Патріарха Філарета та Високопреосвященного митрополита Димитрія, після чого збори завершили свою роботу.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material