Під час Першосвятительського візиту до Львівської єпархії Предстоятель Церкви провів зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим

13 вересня 2014 року, у рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим.


Участь у зустрічі взяв також керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Міський голова зустрічав Предстоятеля Церкви в історичному середмісті Львова – на Площі Ринок.

Перш за все, Андрій Іванович провів для Святійшого Патріарха Філарета екскурсію будівлею Львівської мерії. Зокрема мер та Предстоятель Церкви відвідали екуменічну каплицю, що діє при Львівській міськраді.

Каплиця все ще облаштовується, однак вона вже майже повноцінно функціонує. Властиво, всі найважливіші і, особливо, духовні питання міста і його громади ми вирішуємо саме тут”, - зазначив Андрій Садовий.

У свою чергу Святійший Патріарх Філарет схвально відгукнувся про подібну практику, а також зазначив, що наразі це мабуть єдина у своєму роді каплиця і Львівська міськрада у цьому займає передову позицію.

Безпосередньо під час зустрічі міський голова зазначив, що йому дуже приємно щороку вітати Святійшого Патріарха Філарета на Львівщині, а також розпитався про враження від перших двох днів перебування у Львові.

Предстоятель розповів про обставини і мету прибуття до Львова, а також про зустріч з релігійними організаціями Росії в Осло, в якій Святійший Владика взяв участь напередодні візиту до Львівської єпархії. Також Його Святість розповів міському голові про звершене богослужіння на цілющому джерелі присілка Заглина і відвідини книжкового Форуму.

Зокрема Святійший Патріарх Філарет зазначив: “Учора я побував на книжковому Форумі і був приємно здивований. По-перше, я здивований такою великою кількістю книг. По-друге, - таким інтересом до книги серед населення”.

Андрій Іванович подарував Святійшому Патріарху Філарету ти Високопреосвященному митрополиту Димитрію символічні “браслети життя”, - браслети кольорів державного прапора, що плетуть львівські пластуни зі спеціальної надміцної мотузки і які, розплівши, можна використовувати у випадку непередбачуваної екстримальної ситуації.

На завершення офіційної частини зустрічі на прохання голови міста Святійший Патріарх Філарет залишив запис у книзі почесних гостей мерії.

Продовжилася зустріч неформальним спілкуванням і прогулянкою Львівським середмістям.

Зокрема Андрій Садовий ознайомив Святійшого Патріарха Філарета з роботою Інформаційно-практичного центру безпеки міста, що нещодавно почав функціонувати на Площі Ринок.

Також Предстоятель Церкви підтримав проект львівських митців з допомоги українській армії. Склавши символічну визначену пожертву на військо у розмірі ста гривень, Святійший Патріарх Філарет отримав право прибити до щита художнього зображення великомученика Юрія Переможця черговий мідний тризуб, що символізує зміцнення української армії.

Святійший Патріарх Філарет також відвідав давню усипальницю Львівського середмістя – каплицю Боїмів, що занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Привітати Святійшого Владику у Львові прийшла також сім’я міського голови – дружина Катерина та п’ятеро синів.

Насамкінець мер Львова подякував Святійшому Владиці за зустріч, запросив частіше відвідувати Львів та попросив першосвятительського благословення на гідне виконання своїх обов’язків.

“Я благословляю Вас і бажаю Вам мудро керувати цим чудовим містом. Дякую Вам за зустріч, мені було дуже приємно поспілкуватися з Вами”, - зазначив Святійший Патріарх Філарет.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

ВІДЕОРЕПОРТАЖ >>>

print the material