Під час перебування у Львові Святійший Патріарх Філарет зустрівся з депутатом Європарламенту Павелом Ковалем

13 вересня, у другий день Першосвятительського візиту до Львівської єпархії в рамках святкування 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з депутатом Європейського парламенту Павелом Ковалем, відомим своєю активною позицією і підтримкою євроінтеграційних прагнень України.

Зустріч відбулась у конференц-залі готельного комплексу «Супутник».

Участь у зутрічі також взяли керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Димитрій, Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький Епіфаній, Високопреосвященні архиєпископи Рівненський і Острозький Іларіон, Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Преосвященний єпископ Коломийський і Косівський Юліан, а також міський голова м. Рава Руська Ірина Верещук, підприємець Андрій Мацола і релігієзнавець Андрій Юраш.

В ході зустрічі Павел Коваль засвідчив свою повагу Предстоятелю Української Церкви та своє щире захоплення його титанічною працею насамперед як державного діяча у справі утвердження України як незалежної від зовнішніх центрів держави через діяльність Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Також депутат Європарламенту заявив про свою цілковиту підтримку євроінтеграційних прагнень України, а також, що дуже радітиме підписанню угоди про асоціаційоване члентво України в Європейському Союзі.

У свою чергу Предстоятель Української Церкви заявив про свою тверду позицію щодо того, що наша держава повинна бути цілком незалежною, на чому й ґрунтується життя, служіння і діяльність Київського Патріархату як Української Церкви в Українській державі.

Також Святійший Патріарх Філарет засвідчив, що підтримує курс України на Європу, зазначивши наступне:

«Це правильно прагнути до Європи. Багато що може нам дати вступ до Європейського Союзу і приєднання до великої родини Європейських держав. Але не потрібно думати, що ми йдемо туди з нічим. Ми і багато чого нового можемо внести у Європу. Це наприклад наші духовність і культура».

Разом із цим Предстоятель зауважив:

«Закони Європи є добрими. Їх слід приймати. Але єдине, чого ми ніколи не приймемо, це одностатеві стосунки і шлюби. Це право кожного, нікого не потрібно виганяти із суспільства. Але не можна зло називати добром, бо гріх - це завжди гріх».

На завершення зустрічі Святійший Патріарх Філарет відзначив Павела Коваля орденом Христа Спасителя.

Також Андрія Юраша було відзначено медаллю 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material