Пасхальне послання Високопреосвященного митрополита Димитрія

Дорогі брати і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

В минулі дні добровільного страждання Господнього ми бачили Христа, Спасителя нашого, безславним і зневаженим, як говорив про Нього пророк Ісайя: "...немає у Ньому ні вигляду, ні величі; і ми бачили Його, і не було у Ньому вигляду, який приваблював би нас до Нього. Він був знехтуваний і умалений перед людьми..." (Іс. 53, 2-3). Сьогодні ми "...бачимо, що за перетерплення смерти увінчаний славою і честю Ісус..." (Євр. 2, 9). Він воскрес! Із гробу повіяло життям! Все навколо радіє і веселиться, бо і нам дароване життя.

У цей День, який створив для нас Господь, ми не перестаємо свідчити про Воскреслого із гробу Христа Життєдавця. Свідчення про Воскресіння Христове має для нас, віруючих людей, важливе значення, тому що за вченням Божественного Одкровення, ми подібно до Христа, воскреснемо тілесно. Апостол Павло в Посланні до Коринф’ян називає Христа Первістком серед померлих (1 Кор. 15: 20). Він першим воскрес із мертвих, в Ньому воскреснуть всі.

Людство ХХІ століття по-різному зустрічає цей Великий День. Є серед нас і такі, яким це свято не приносить ніякої радості. Вони давно забули про Бога і про Його любов. Вони більше нагадують тих, хто і після Воскресіння Христового не повірив у нього. Часто діла і поведінка людей повторюються і тепер поряд з нами ми зустрічаємо таких, яких не торкається ця радість. Але ж Господь здатний перетворити все. Воскресіння Христове донині радує рабів Божих смиренних і богобоязних, таких, які щоденно співстраждали Христу у святу і велику Чотиридесятницю, йшли разом з Ним по хресній дорозі у дні Страсного тижня, споглядали Його, коли Він був розп’ятим, зі слізьми провадили Його до гробу у Велику П’ятницю. Саме такі Воскресіння Христове бачать з радістю і співають: "Цей день, його ж створив Господь, зрадіймо і звеселімося в нім".

У стихирах Пасхи є слова, які торкаються найпотаємніших струн душі: "Воскресіння день, і просвітімось торжеством, і один одного обіймімо. Промовмо: браття - і тим, що ненавидять нас, простім все, заради воскресіння...". Отже у цей величний день ми повинні всіх, хто ненавидить нас, простити за образи і кривди. Так навчає нас Христос. Без Хреста немає Воскресіння. Входячи прощенням у Хрест Христів, ми визнаємо, що прощення є початком воскресіння, а Його воскресінням ми спасенні і, таким чином, прощення є життя спасительне. Воскресіння Христове не припиняється ні на землі, ні на небесах, і той хто перебуває в літургії перебуває у вічно існуючому Воскресінні. Той, хто відкриває для себе страждання і смерть Христові, Його прощення, той відкриває і воскресіння. Прощення є початком життя у воскреслому Христі, початком торжества вічності.

Дорогі у Христі Воскреслому брати й сестри! Милістю Божою нам дана ще одна Пасха, а з нею радість і перемога. Будучи осяянні променями цього торжества, станемо носіями світла і з ангелами заспіваємо радісну пісню: "Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити!"


ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
+Димитрій,
Переглядів: 1955

print the material