ОФіЦІЙНО: Внаслідок пожежі був ущент зруйнований дерев’яний Покровський храм с. Стриганка Кам’янко-Бузького благочиння

Із жалем повідомляємо, що 27 вересня 2015 року вогонь ущент зруйнував дерев’яний Покровський храм (перша пол. XX ст.) с. Стриганка Кам’янко-Бузького благочиння.

Згідно зі свідченнями настоятеля храму протоієрея Ярослава Солопа пожежа розпочалася в обідню пору в зачиненому після ранкового недільного богослужіння храмі.

Після виявлення факту займання церкви мешканці села намагалися ліквідувати пожежу власноруч; також на місце події прибули бригади державної служби України з надзвичайних ситуацій. Проте, пізнє виявлення пожежі, що зумовилося святковим недільним днем, звело всі старання з порятунку святині нанівець: вогонь завдав споруді непоправних руйнувань, відтак церква не підлягає реставрації чи реконструкції.

Причини та обставини займання встановлюватимуться експертами ДСНС України.


З великим болем зустрів новину про руйнування святині очільник єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

“Я дуже шкодую, що велике дванадесяте свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього і світлий недільний день для жителів с. Стриганка був затьмарений такою трагічною для душі кожного християнина подією. Щиро співчуваю отцю-настоятелю протоієрея Ярославу Солопу та всім вірянам парафіяльної громади.

Водночас запевняю їх у тому, що вони не будуть залишені один на один зі своїм горем. Мною вже готується наказ по єпархії про збір коштів та матеріальних ресурсів по всіх парафіях, щоби якомога скорше в с. Стриганка постав новий храм”, - зазначив Високопреосвященний митрополит Димитрій.


Довідка: Зведення дерев’яної церкви Покрова Пресвятої Богородиці с. Стриганка згідно з різними джерелами датувалося 1922 р. чи періодом з 1930 по 1934 рр. Храмова будівля мала розмір 21 м. x 10 м. і була проектом провідного архітектора Євгена Нагірного.


фото: Дерев'яні церкви Західної України
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material