Офіційно: На 85-му році життя у своєму будинку у м. Львові спочив у Бозі преосвященний митрополит Євсевій (Політило)

24 жовтня близько 9:00 на 85-му році життя після хронічного довготривалого захворювання серця у своєму будинку у м. Львові спочив у Бозі преосвященний митрополит Євсевій (Політило) найстарший за віком ієрарх Української Православної Церкви Київського Патріархату.


Владика Євсевій, колишній очільник Рівненської кафедри, після почислення на спокій за станом здоров'я у лютому поточного року, мешкав у Львові у своєму будинку разом із сім'ями свого сина та онука, клірика Львівської єпархії ієрея Петра Політила. В останні місяці захворювання невпинно прогресувало. В ніч з 23 на 24 жовтня стан здоров'я митрополита Євсевія значно погіршився. Близько 7-ої години ранку Таїнство останньої сповіді та Євхаристії владика прийняв від благочинного Львівського благочиння прот. Ярослава Дуди. А вже через дві години митрополит Євсевій спочив у Бозі.

Нагадаємо владика Євсевій (в миру - Віталій Петрович Політило; народився 12 липня 1928 року у с. Софіївці Дніпропетровської області) почав своє служіння Церкві у далекому 1949 році, коли спочатку 17 липня був хіротонісований у сан диякона, а згодом 15 жовтня — у сан священика. Протягом усього часу свого ієрейського служіння владика Євсевій займав різні відповідальні посади, серед яких зокрема і настоятельство у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Львова, що тривало майже три десятиліття; це й посада секретаря єпископа, керуючого Патріаршими парафіями в Канаді і США і редактора журналу «Канадський православний вісник»; це і посада секретаря Львівсько-Тернопільського єпархіального управління. Зрештою, це й посада ректора Львівської духовної семінарії та академії, яку тоді ще протоієрей Віталій Політило займав протягом 1992-2002 років.

7 липня 2002 року згідно рішення Священного Синоду над сімдесяти дворічним протоієреєм Віталієм звершується архиєреська хіротонія з поставленням на єпископа Полтавського і Кременчуцького, керуючого Полтавською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату. 12 липня 2003 року єпископ Євсевій був піднесений до архиєпископського, а 22 жовтня 2004 року — до митрополичого достоїнства.

«Звільнити за станом здоров’я преосвященного Євсевія, митрополита Рівненського і Острозького, від керівництва Рівненською єпархією та почислити його на спокій.

У зв’язку з цим звільнити преосвященного митрополита Євсевія з числа постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Подякувати преосвященному митрополиту Євсевію за сумлінне служіння та понесені труди, відзначивши його працю церковним орденом.»

(журнал №1 засідання Священного Синоду від 23 січня 2012 року)

Згаданий орден (орден Святого архистратига Михаїла) владиці Євсевію вручив Високопреосвященний митрополит Димитрій (перше фото) під час однієї з останніх їхніх приватних зустрічей 22 лютого поточного року.

Керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій висловлює щирий жаль з приводу цієї втрати, зазначаючи, що разом із владикою Євсевієм відходить ціла історична епоха у житті не однієї єпархії Української Православної Церкви, а також найщиріші співчуття сім'ї та родині покійного.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 4890

print the material