Некролог новопреставленого митр. прот. Йосифа Пріндина

Як уже повідомлялося, 18 грудня 2020 року на 69-му році життя спочив у Бозі митрофорний протоієрей Йосиф Пріндин, настоятель парафій: Свято-Михайлівської с. Гумнисько та Свято-Володимирської с Вербляни, Буського благочиння, Львівсько-Сокальської єпархії.


Некролог

Митр. прот. Йосиф Пріндин народився 23 червня 1952 року в с. Вороблевичі, Дрогобицького району, Львівської області в сім’ї колгоспника.

Батько: Пріндин Йосиф Михайлович 1906 року народження; мати: Пріндин Анастасія Михайлівна 1912 року народження.

Протягом 1959-1967 років здобував середню освіту в Вороблевицькій середній школі. Після закінчення школи у 1967 році змушений був доглядати за хворою матір’ю.

1968 Року пішов у дев’ятий клас Маденецької середньої школи, яку закінчив у 1970 році.

У 1970/71 роках навчався в Дрогобицькому технічному училищі №6 за спеціальностю - фрезерувальник.

У 1971/73 роках служив в рядах радянської армії.

У 1973/77 роках працював на Дрогобицькому заводі автомобільних кранів.

Упродовж 1977/80 років навчався у Московській духовній семінарії.

У 1975 році одружився із дівчиною Кузів Марією Іванівною, донькою колгоспників Івана Григоровича і Марії Йосифівни Кузів. У сім’ї народилося троє дітей.

9 жовтня 1979 року в академічному Свято-Покровському храмі МДА був рукопокладений у священники Високопреосвященним Архієпископом Іркутським і Читинським Серапіоном (Фадєєвим).

Наказом №493 від 7 травня 1980 року митрополитом Львівським і Тернопільським Миколаєм Юриком був призначений на Свято-Михайлівську парафію с. Гумнисько, одночасно задовольняючи релігійні потреби парафій сіл: Вербляни, Чучмани, Заболотні та Боложенів Буського району, Львівської області.

Наказом №105 від 14 червня 1996 року митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм Гораком тимчасово обслуговував парафію с. Сторонибаби Буського району, Львівської області.

Наказами №346 і 347 від 7 вересня 2017 року згідно нової перереєстрації статутів митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм призначається на посаду настоятеля релігійних організацій «Релігійна громада Української Православної Церкви Київського Патріархату парафії Святого Володимира у с. Вербляни Буського району Львівської області» та «Релігійна громада Української Православної Церкви Київського Патріархату парафії Святого Архистрати Михаїла у с. Гумнисько Буського району, Львівської області».

Наказом №173 і 174 від 28 січня 2020 року у зв’язку з утворенням Православної Церкви України й наданням Томосу про автокефалію, які зумовили нову перереєстрацію статутів, митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм призначається на посаду настоятеля релігійних організацій «Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Володимира у селі Вербляни Буського району, Львівської області» та «Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Архістратига Михаїла у селі Гумнисько Буського району Львівської області».


Нагороди:

  • 1981 р. – набедреник і скуфія (нагороджений Митрополитои Миколаєм Юриком)
  • 1982 р. – камілавка (нагороджений Митрополитом Миколаєм Юриком)
  • 1987 р. – наперсний хрест (нагороджений Патріархом Піменом Ізвєковим)
  • 1992 р. – протоієрейством (нагороджений Митрополитом Андрієм Гораком)
  • 1994 р. – хрестом з оздобами (нагороджений Митрополитом Андрієм Гораком)
  • 1997 р. – митрою (нагороджений Митрополитом Андрієм Гораком)

Митр. прот. Йосиф Пріндин похований на церковному подвір’ї Свято-Михайлівської храму в с. Гумнисько, Буського району, Львівсько-Сокальської єпархії.

Новоспочилий протоієрей Йосиф Пріндин був ревними, чесним, справедливим і добрим пастирем, про що свідчать чисельні відгуки парафіян. 40 років з дня свого призначення новоспочилий прослужив на парафіях сіл Гумнисько та Вербляни.

Вічна пам'ять і Царство Небесне
новопреставленому митр. прот. Йосифу!
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material