Некролог настоятеля Воскресенського храму с. Поляни Золочівського благочиння новопреставленого протоієрея Михаїла Ляховича

11 квітня 2016 року внаслідок тривалої хронічної хвороби серця на 77-му році життя спочив у Бозі клірик Львівсько-Сокальської єпархії, настоятель Воскресенського храму с. Поляни (Золочівське благочиння) протоієрей Михаїл Ляхович.Некролог

Протоієрей Михаїл Григорович Ляхович народився 1 серпня 1939 року в с. Кропивна, Золочівського р-ну, Львівської області.

Протягом 1946-1956 років здобував середню освіту у Смереківській середній загальноосвітній школі.

Після завершення навчання протягом двох років працював у колгоспі в родинному селі.

1958-1961 роки - проходження строкової армійської служби.

У 1962 році закінчує курси трактористів і працює за фахом у колгоспі.

21 квітня 1963 року одружується з дівчиною Бурбан Марією Федорівною. У 1964 році народився син Ігор (нині священик Свято-Петропавлівського храму м. Миколаєва, Львівської області); у 1971 році - донька Віра.

З 1970 року одночасно з роботою за фахом несе службу псаломщика на парафії в родинному селі, а з 1977 року - в Зачепилівському Свято-Михайлівському молитовному домі Харківської області.

7 липня 1978 року за Божественною Літургією в Благовіщенському кафедральному соборі м. Харкова преосвященним архієпископом Харківським і Богодухівським Никодимом Руснаком рукопокладений в сан диякона; дияконське служіння звершував в Озерянському храмі м. Харкова.

29 жовтня 1978 року за Божественною Літургією у Свято-Духівському храмі м. Південне преосвященним архієпископом Харківським і Богодухівським Никодимом Руснаком рукопокладений у сан пресвітера.

Священиче служіння священик Михаїл Ляхович на низці парафій Харківської області.

11 грудня 1978 року призначений настоятелем Свято-Миколаївського молитовного дому с. Піщанка, Красноградського району.

12-16 березня 1979 року стажувався в Благовіщенському соборі м. Харкова.

15 березня 1979 року переведений на посаду настоятеля Покровського храму с. Новопокровки, Чугуївського району. Однак уже 28 березня повернутий на попередню посаду в с. Піщанка.

13 червня 1979 року призначений настоятелем Успенського храму с. Коробочкино, Чугуївського району.

З 14 квітня 1980 року - настоятель Преображенської церкви с. Нова Водолага.

До дня Святої Пасхи 1980 року преосвященним архієпископом Никодимом нагороджений правом носіння скуфії.

Указом Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Пімена №536 від 4 квітня 1983 року до дня Святої Пасхи нагороджений наперсним хрестом.

З переходом митрополита Никодима Руснака на Львівську кафедру виявив бажання повернутися на малу Батьківщину і священик Михаїл Ляхович.

9 серпня 1985 року отримав відпускну грамоту від преосвященного архієпископа Харківського і Богодухівського Іринея:

“Клірику Харківської єпархії, священику Ляховичу Михаїлу Григоровичу, згідно зі 17 Правилом VI Вселенського Собору, дозволяється перейти в клір Львівсько-Тернопільської єпархії Московського Патріархату…”

Після прибуття до Львівської єпархії митрополитом Никодимом Руснаком указом №1067 від 22 серпня 1985 року призначений настоятелем Вознесенської парафії с. Настасів Тернопільської області з правом служіння в церкві праведної Анни с. Йосипівка та задовольняти релігійні потреби вірян села Мар’янівка.

11 лютого 1987 року згідно з указом №128 переведений на посаду настоятеля Свято-Миколаївської церкви с. Болотня з правом задовольняти релігійні потреби вірян с. Подусів, Перемишлянського району, Львівської області.

29 грудня 1988 року призначений настоятелем Покровського храму м. Новий Розділ, Миколаївського району, Львівської області.

У цьому ж році піднесений до сану протоієрея.

8 травня 1990 року указом преосвященного єпископа Львівського і Дрогобицького Андрія отримав доручення задовольняти також релігійні потреби вірян с. Шпиколоси, Золочівського району.

Послідовно до дня Святої Пасхи у 1992 і 1993 роках Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений палицею та хрестом із прикрасами відповідно.

У 1992 році призначений настоятелем Воскресенського храму с. Поляни, де й звершував своє пастирське служіння аж до дня смерті.

До дня Святої Пасхи у 1996 році нагороджений правом носіння митри.

Особова справа священика Михаїла Ляховича зберегла свідчення ревної любові до нього ввіреної його опіці пастви. В одному з листів на ім’я Золочівського районного благочинного віряни висловлювали обурення з приводу непорозуміння, що виникло на парафії:

“Ми висловлюємо велике незадоволення по тому поводу, що на нашого священика о. Михайла Ляховича хтось зводить наклепи і то вже не вперше. Нібито не відправляються утрені, вечірні, комусь не дуже до вподоби проповіді.

Наш священик дуже порядна, чесна і відповідальна людина. Величаво і завжди вчасно в нас відправляються служби Божі, утрені і вечірні, все є як повинно бути.

Проповіді нашого о. Михайла повчальні і зрозумілі і дітям, і старшим людям. Якщо хтось би бажав великої красномовності, то ми вважаємо, що красномовність не є ознакою ні духовності, ні багатства душі.

Наш священик - старша людина, а ми знаємо, що старенька ікона і старенький священик мають велику силу до Бога.

Наш священик володіє силою молитви перед Богом, його щирі молитви за здоров’я і благополуччя допомагають нам і нашим родинам.

…Ми щасливі, що маємо такого священика, і будемо стояти за нього горою.” (15 листопада 2005 року)

Священик Михаїл Ляхович користувався також повагою і любов’ю серед співбратів священнослужителів. Був одним із найстарших священиків єпархії, найстаршим священиком і духівником Золочівського благочиння.

Протягом довгого часу отець Михаїл страждав від хвороби серця, прогресувала серцева недостатність. Останню Літургію священик Михаїл Ляхович звершив у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня 2016 року.

На фоні загострення недугу 11 квітня на 77-му році життя серце протоієрея Михаїла Ляховича перестало битися і він спочив у Бозі у своєму помещканні в оточенні рідних і близьких.

Чин священичого похорону з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія 12 квітня 2016 року звершив Золочівський районний благочинний протоієрей Володимир Легкий.

13 квітня 2016 року у Воскресенському храмі с. Поляни відбулася поминальна Божественна Літургія Ранішосвячених Дарів, відправу якої очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Погребіння відбулося на церковному подвір’ї Воскресенського храму с. Поляни.

Вічна пам'ять рабу Божому
новопреставленому протоієрею Михаїлу!
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material