"Не було б у нас автокефалії - в Грузії не було б нічого національного" - Патріарх Ілля ІІ

Як повідомляє "Грузія Оnline", Католикос-Патріарх Грузії, Архиєпископ Мцхета-Тбілісі і митрополит Піцунди і Цхум-Абхазеті, Святійший і Блаженніший Ілля II проповідував про значення автокефалії Грузинської Православної Церкви.

Як зазначив Святійший, Антиохійський церковний собор у V столітті наділив Грузинську Церкву свободою і автокефалією, з чим протягом дуже багатьох років не міг змиритися Константинополь.

«Константинополь вважав і вважає, що автокефалією може наділяти тільки Вселенська церковна рада або Вселенський Патріарх. Це непорозуміння тривало 1500 років. У нас було кілька зустрічей, але одностайності ми не досягли. Вони знову пропонували нам не варити і освячувати миро в Грузії, а брати у них, з чим ми не погодилися.

В угоді до сих пір це питання записане так, що людині не розібратися - миро залишається згідно традиції. Що мається на увазі під цією традицією - ніхто достеменно не знає. Будучи незгодним, я сказав їм, що ми 1500 років були без вас і зараз будемо, але перед від'їздом, коли я вже стояв біля трапу літака, мені зателефонував Константинопольський Патріарх і сказав, що змінив рішення. Вони визнали нашу автокефалію і звання Патріарха», - сказав Святійший і зазначив, що це сталося саме напередодні Торжества Православ'я.

За словами Патріарха, не будь автокефалії, в Грузії не було б нічого національного - ні рукописів, ні храмів. «Ми повинні кожен день міркувати про це і задуматися не тільки про те, що дає нам Грузія, а й про те, що ми робимо для неї. Думаю, як і Бог, Батьківщина теж одна. Настане ще день нашого щастя, коли грузини, що виїхали закордон на заробітки, повернуться додому, коли до нас повернуться Абхазія і Самачабло; буде єдина паства і наш Господь Ісус Христос буде єдиним пастухом», - зазначив Патріарх.


print the material