Напередодні неділі 2-ої після П'ятидесятниці Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив всенічне бдіння у Покровському кафедральному соборі

21 червня 2014 року, напередодні неділі 2-ої після П'ятидесятниці, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.


Його Високопреосвященству співслужили: прот. Ярослав Хомин, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, завідувач канцелярією Львівського єпархіального управління ієрей Артемій Бабленюк, прот. Роман Коваль, прот. Юрій Шмід, головний редактор православної інтернет-радіостанції єпархії "Град Лева" прот. Віктор Кайда, ієрей Маркіян Салабай.

У 2-гу неділю після П'ятидесятниці Церквою вшановується пам'ять усіх святих, що в землі Українській просяяли, зокрема новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у ХХ столітті за Христа і православну віру постраждали. Також у цю неділю встановлено звершувати пам'ять святого благовірного князя Оскольда, у святому Хрещенні Миколая, першомученика Київського, при якому відбулося перше, так зване "Оскольдове", Хрещення Русі. Благовірний князь Оскольд був канонізований рішенням Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 27 липня 2013 року (діяння Собору щодо канонізації святого можна прочитати тут).

Відтак для поклоніння і вшанування вірянами на середину храму духовенством було винесено ікони благовірного князя Оскольда та Собору Києво-Печерських святих.

Після полієлею Владика Димитрій помазав учасників богослужіння благословенним єлеєм.


Завтра, у неділю 2-гу після П'ятидесятниці, Високопреосвященний митрополит Димитрій на запрошення керуючого Рівненською єпархією Високопреосвященного архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона з одноденним візитом відвідає Рівненську єпархію, під час якого візьме участь у щорічній традиційній Патріаршій Божественній Літургії у Свято-Георгієвському монастирі на Козацьких могилах, що звершується у пам'ять про загиблих козаків на полі Берестецької битви.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material