На запрошення керуючого Волинською єпархією Високопреосвященний митрополит Димитрій відвідав м. Луцьк

14 червня на запрошення керуючого Волинською єпархією Високопреосвященного митрополита Луцького і Волинського Михаїла керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій відвідав м. Луцьк.


В рамках візиту Високопреосвященний митрополит Димитрій зустрівся з ініціативною групою луцької інтелегенції, яка виступає за проведення канонізації мученика, українського поета і борця за віру Православну Данила Братковського, якого у 1702 р. стратила польська влада. Зі вступним словом до присутніх в конференц-залі Волинської консисторії звернувся Високопреосвященний митрополит Михаїл, відзначивши незгасаючий вже протягом кількох років інтерес до цієї постаті з боку вірян Київського Патріархату, інтелегенції, науковців, музеєзнавців і краєзнавців.

Владика Димитрій у своєму слові підкреслив деякі аспекти життя Данила Братковського, а також засвідчив намір щодо проголошення святим мучеником волинського страстотерпця Данила Братковського на наступному ювілейному Помісному Соборі Української Православної Церкви Київського Патріархату, який відбудеться 27 червня поточного року. З цього приводу отримано благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на збір відповідних матеріалів.


Під час жвавої дискусії обговорювались актуальні питання деяких аспектів життя праведника Данила Братковського, особливо подвиг його стояння у вірі Православній і мученицька смерть. Також учасники зустрічі обговорили питання майбутньої іконографії цього святого мужа.

З ініціативи Владики Михаїла було оглянуто крипту Хресто-Воздвиженського храму м. Луцька, в якому знайшов свій спочинок страчений мученик Данило Братковський. Владиці Димитрію також було передано текст з підписами депутатів Луцької міської ради до Святійшого Патріарха Філарета та Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату з проханням зарахувати до собору святих землі Української волинського мученика Данила Братковського.

Високопреосвященний митрополит Димитрій оглянув також музей Луцького Хресто-Воздвиженського братства, де залишив відгук у книзі відвідувачів, а також оглянув разом з Владикою Михаїлом новозбудований корпус Волинської православної богословської академії та Жидичинський Свято-Миколаївський монастир.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material