Митрополит Димитрій: ''Якщо перебуваємо з Богом, недаремно надіємося на нашу перемогу''

14 січня 2015 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій з Архіпастирськими відвідинами перебував у Бродівському благочинні.


У проповіді за Божественною Літургією у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Броди Владика Димитрій, екстраполюючи обставини життя і подвигу святителів Василія Великого і Петра Могили на сучасність, зокрема зазначив:


"В аспекті сучасності, на що звернемо увагу насамперед? Василій Великий звершував своє служіння в дуже тяжкий час для Церкви, у час випробувань, у час боротьби з диявольською брехнею. Митрополит Петро Могила також пастирював у дуже непростий час, але подвійно непростий: і для Православної Церкви, і для Української держави. І ми з вами, дорогі брати і сестри, живемо в дуже непростий час. Усі ми свідомі цього і деколи навіть аж надто віддаємося цим тривожним думкам. Але ж ми бачимо, що ці великі мужі Церкви вистояли, вистояли тоді, коли здавалося поразка неминуча, але вони вистояли в цій борні за істину і перемогли.

Що ж ми? Нам зовсім нема навіть як рівнятися з цими великими подвижниками, з цими стовпами віри, але поміркуймо: чи своєю тільки силою перемогли вони видимого і мисленного ворога? Аж ніяк! Господь привів їх до цього! Тому й ми, якщо перебуваємо з Богом, недаремно надіємося на нашу перемогу. Ми вистоїмо, тому що боремося за свободу, даровану людині Самим Богом, і за правду! З нами правда, а тому з нами Сам Бог! І, як ви чули в сьогоднішній особливій молитві за Україну, Господь переможе за нас."

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material