Митрополит Димитрій взяв участь у відзначенні 160-річчя Львівського національного аграрного університету

15 вересня 2016 року в Актовій залі Львівського національного аграрного університету відбувся урочисте святкове засідання Вченої Ради з нагоди 160-річчя заснування навчального закладу.


На запрошення Ректора ЛНАУ, академіка НААНУ В. В. Снітинського участь у заходах взяв керуючий Львівсько-Сокальською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Численні гості: представники влади, ректори провідних аграрних вузів України, очільники львівських вишів привітали ректора, професорський склад та студентів із поважною датою в житті аграрного вузу Західної України.

У своєму вітальному слові Владика Димитрій відзначив особливі заслуги освітян-аграріїв, наголосивши на тому, що майбутнє України за професією і покликанням аграрія, праця якого проходить на землі, яку ми називаємо "святою".

Митрополит Димитрій подарував ректору ЛНАУ проф. Володимиру Снітинському шематизм Української Православної Церкви Київського Патріархату та книгу "Аксіос" - Таїнство людської природи".

В урочистому засіданні присвяченому 160-річчю Львівського національного аграрного університету взяли участь представники духовенства інших конфесій, зокрема єпископ УГКЦ, керуючий Сокальсько-Жовківською єпархію Владика Михаїл, благочинний Жовківського деканату протоієрей Іван Сас.

Митрополита Димитрія супроводжував завідувач канцелярією ЛПБА, благочинний академічного храму протоієрей Назарій Лозинський.

Вітальне слово митрополита Димитрія:

“Ваше Преосвященство! Всечесні отці! Шановний Володимире Васильовичу! Дорогі професори, доценти, ветерани аграрної науки, шановні студенти!

Перш за все я хотів би вас привітати із цією знаменною датою, - 160 років. Тут по-різному сьогодні говорили, дата велика тому, що це є дата батька і сина, матері і доньки, внуків, правнуків і праправнуків, - це ціла вічність, це дві дорослі справжніх людини, яким по вісімдесят років. Я хотів би вас привітати із цим святом. Ми кажемо дуже часто “свята земля”, і саме ви, на цій землі працюєте, її досліджуєте, вона народжує кожний рік нові урожаї, а церква молиться за добре поліття і за урожай добрих плодів земних і мир.

Тому, я вас щиро вітаю із цим святом. Зараз дуже багато у світі інформації, і я от нещодавно у соціальній мережі прочитав, серед пріоритетів нашої держави стоїть армія, потім дороги, і аграрна сфера. Я вірю, (так по-євангельськи, що той хто останній буде перший), що в майбутньому, всі пріоритети трошки змісяться і, на перше місце, прийде аграрна сфера, наша земля. Тому, що світ чекають великі виклики.Зараз багато хто говорить про добровольчу кризу у світі і, тому, мені здається, що майбутнє за вами, за працівниками, за служителями аграрної науки і аграрної сфери.

Я бачу сьогодні що гуманітарна складова вашого вузу є надзвичайно потужна.Тому я хотів би подарувати до вашої бібліотеки Шематизм Української православної церкви київського патріархату, і таку книгу яка називається “Аксіос”, достойний, про таїнство людської природи. Вивчайте Бога, бо Бог все благословляє, все освячує і, добре поліття нам подає і, добрий урожай. Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Слава Львівському національному аграрному університету!”.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material