Митрополит Димитрій взяв участь у святкуванні 130-ліття університетського храму ЧНУ імені Ю. Федьковича

12 лютого Свята Церква вшановує пам’ять трьох своїх святителів і учителів: Василія Великого, Григорія Богослова, Іоанна Золотоустого.

Цього ж дня престольне свято відзначається в одному з двох до нині діючих університетських храмах Чернівецького Національного Університету імені Ю. Федьковича. Окрім того, 12 лютого 2012 року у неділю 35-ту після П’ятдесятниці Трьохсвятительський університетський храм м. Чернівці святкує своє 135-ліття.

Протягом 12 лютого 2012 року тривав одноденний візит до м. Чернівці Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія. Владика Димитрій прибув на запрошення настоятеля храму та водночас завідувача богословського відділення кафедри релігієзнавства та теології ЧНУ прот. Миколая Щербаня очолити святкову Божественну Літургію.

Його Високопреосвященству співслужив Високопреосвященний владика Нестор, архиєпископ Тернопільський і Бучацький, а також духовенство м. Чернівці та представники вищих духовних шкіл України, зокрема ректор РДС прот. Віталій Лотоцький та проректор ВПБА ієрей Володимир Вакін.

За Богослужінням Високопреосвященний митрополит Димитрій звершив дияконську хіротонію над студентом VI курсу Богословського відділення Володимиром Солоджуком.

Архипастиря супроводжував та співслужив при звершенні Літургії протодиякон Симеон Пігура, викладач Церковного уставу ЛПБА.

За Божественною Літургією послідував молебень до трьох святителів, після завершення якого Владика Димитрій звернувся до присутніх зі словом повчання.

У свою чергу прот. Миколай Щербань подякував усім, хто прийняв запрошення та прибув розділити радість цього святкового дня із викладачами та студентами богословського відділення ЧНУ, особливо архієреям, Високопреосвященним митрополиту Димитрію та архієпископу Нестору, вручивши владикам пам’ятні подарунки.

Завершилось Богослужіння уставним многоліттям.

Після молитви Владика Димитрій відвідав виставку творів сакрального мистецтва, що експонується у Блакитній залі університету та завітав на святкове прийняття, після чого провів зустріч із ректором університету акад. Степаном Мельничуком.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material