Митрополит Димитрій та єпископ Юліан відвідали митрополита Євсевія та вручили йому нагороду від Святійшого Патріарха

У середу 22 лютого 2012 року Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальский Димитрій та Преосвященний єпископ Городоцький Юліан відвідали Преосвященного митрополита Євсевія (Політила) у його приватному будинку у Львові, де він знаходиться на покої.

Нагадаємо Владика Євсевій почав своє служіння Церкві у далекому 1949 році, коли спочатку 17 липня був хіротонісований у сан диякона, а згодом 15 жовтня — у сан священика. Протягом усього часу свого ієрейського служіння Владика Євсевій займав різні відповідальні посади, серед яких зокрема і настоятельство у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Львова, що тривало майже три десятиліття, це й посада секретаря єпископа, керуючого Патріаршими парафіями в Канаді і США і редактора журналу «Канадський православний вісник», це і посада секретаря Львівсько-Тернопільського єпархіального управління. Зрештою, це й посада ректора Львівської духовної семінарії та академії, яку тоді ще протоієрей Віталій Політило займав протягом 1992-2002 років.

7 липня 2002 року згідно рішення Священного Синоду над сімдесяти дворічним протоієреєм Віталієм звершується архиєреська хіротонія з поставленням на єпископа Полтавського і Кременчуцького, керуючого Полтавською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату. 12 липня 2003 року єпископ Євсевій був піднесений до архиєпископського, а 22 жовтня 2004 року — до митрополичого достоїнства.

Пізніше, 14 грудня 2005 року призначається керуючим Рівненською єпархією з титулом «Рівненський і Острозький».

Проте, у зв’язку із погіршенням стану здоров’я Священний Синод, засідання якого проходило 23 січня 2012 року, прийняв ухвалу:

«Звільнити за станом здоров’я преосвященного Євсевія, митрополита Рівненського і Острозького, від керівництва Рівненською єпархією та почислити його на спокій.

У зв’язку з цим звільнити преосвященного митрополита Євсевія з числа постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Подякувати преосвященному митрополиту Євсевію за сумлінне служіння та понесені труди, відзначивши його працю церковним орденом.»

(журнал №1 засідання Священного Синоду від 23 січня 2012 року)

Відтак під час візиту до Владики Євсевія керуючий Львівською єпархією виконав доручення Священного Синоду та благословення Святійшого Патріарха Філарета та вручив Преосвященному митрополиту Євсевію орден Святого Архистратига Божого Михаїла. Після цього правлячий архиєрей та вікарій Львівської єпархії провели товариську приватну бесіду із Владикою Євсевієм. На завершення візиту було зроблено спільне пам’ятне фото.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material