Митрополиче вітання краянам з нагоди 22-ої річниці Незалежності Української держави

Шановна Львівська владо!
Шановні очільники області!
Дорогі мої й улюблені у Христі краяни!
У ці дні, коли вся Україна відзначає 22-гу річницю своєї Незалежності, я щиро вітаю всіх вас зі святом. Нам слід усвідомити, що це не звичайні дати у календарі, це не рядове святкування, а особливі вікопомні дні, які є звершенням мрії багатьох поколінь наших предків і нашим доказом пам’яті про їхню працю, їхню відвагу і честь та їхні життя, покладені на вівтар державності України.

Символічно, що у цей час у Львові, у нашому древньому граді Лева, проходять одразу дві великі події – це Х Світовий Конгрес Українців та IV Міжнародний Конгрес «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». На думку спадають крилаті слова: «Нашого цвіту по всьому світі», і я переживаю водночас і радість, і сум.

Я радію, що наші брати і сестри, наші земляки, наші фахівці є бажаними працівниками у багатьох установах і організаціях світу у найрізноманітніших галузях. Але водночас дуже прикро, що українці сьогодні у багатьох випадках змушені їхати з батьківських хат на чужину і там працювати. Так не повинно бути. Але це залежить від усіх нас – починаючи від рядових робітників і закінчуючи владною, політичною, науковою і мистецькою елітою. Від усіх нас залежить, чи прийде той час, коли Україна вийде на міжнародну арену, ввійде у світову спільноту народів і голова її буде високо піднятою і вже не треті сили і не зовнішні центри диктуватимуть нам, що робити, що думати, як сприймати події, але ми промовлятимемо: «Ось ми, українці, славетний народ Володимира Великого і Тараса Шевченка. Ми зберегли віру у серці, ми зберегли свої традиції, ми зберегли всі надбання минулих поколінь. Ми сучасні, ми успішні, але перш за все ми християни і з нами Бог!»

Я вірю, що цей час прийде. Україні бути! Але будь-якій державі не відбутись, коли не стоятиме вона на стовпах віри, національної свідомості та працьовитості її народу.

Наше місто Лева, наш Галицький край в усі часи був культурним осередком України, її культурною і духовною столицею. У періоди, коли наш народ ще не мав незалежної держави, всі заклики, всі ідеї про її здобуття лунали з Галичини. Дуже важливо нам сьогодні залишитись цим ідейним центром, цим локомотивом, який вестиме весь український народ і нашу незалежну Українську державу до кращого майбутнього.

Вітаю очільників міста та області, всіх голів районних, міських і сільських рад. Вітаю усіх містян та жителів області. Вітаю усіх від малого до великого – усю мою улюблену Галицьку паству. Я посилаю вам своє Архіпастирське благословення і молитовно обіймаю усіх вас.

Господь Бог любить Україну, любить її побожний народ. «З нами Бог, розумійте народи!», - співає Свята Церква. З нами Бог, дорогі брати і сестри, і слава Його милості і щедротам, що Він дарував нам незалежну державу.

Слава Господу нашому Ісусу Христу і слава Україні!
+Димитрій,
МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ


print the material