МИТРОПОЛИЧЕ СЛУЖІННЯ НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО. ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ У ПОКРОВСЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ. ЧИН ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА

26 вересня 2022 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій звершив святкове всенічне бдіння в кафедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Львова.

Владиці співслужили: ключар кафедрального собору, протоієрей Михаїл Сивак; протоієрей Михаїл Довгий; головний редактор інтернет-радіо станції «Град Лева», протоієрей Віктор Кайда; завідувач канцелярії єпархіального управління, протоієрей Артемій Бабленюк та інше духовенство.

За богослужінням молилися студенти Львівської Православної Богословської Академії.

За вечірнею митрополит Димитрій звершив літію, під час якої відбувся чин благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

* Особливістю цього богослужіння в кафедральних соборах є звершення чину воздвиження Чесного Хреста. Полієлей звершувався у вівтарі перед престолом, оскільки на ньому лежав Святий Хрест. Після великого славослів'я під час співу Трисвятого Хрест виносили з вівтарної частини і переносили на середину храму. Попереду Хреста священики йшли процесією із запаленими свічками і несли ємності наповнені водою, змішаною з вином та ароматними маслами, які зливали на Хрест, та балію вистелену квітами. Після перенесення Хреста на середині храму звершували чин воздвиження.

По завершенні чину воздвиження і поклоніння святому Хресту Владика Димитрій помазав учасників богослужіння благословенним за літією єлеєм.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії

print the material