Медичні капелани Львівсько - Сокальської єпархії ПЦУ ієрей Сергій Кирилюк та Іван Данилів взяли участь у третьому (заключному) навчальному семестрі «Вступ до медичного капеланства»

Продовжено навчальний процес підготовки викладачів з медичного капеланства, який було розпочато у стінах Київської православної богословської академії восени 2019 року. Цей етап навчання був особливим оскільки відбувся в режимі он-лайн (за використання Zoom-платформи) внаслідок пандемії, яка охопила увесь світ.


Участь від Львівсько – Сокальської єпархії у цій сесії взяли ієрей Сергій та керівник підрозділу Eleos-Lviv Іван Данилів. Активно підтримували дискусію та створювали добру, живу та навіть життєрадісну атмосферу архімандрит Феогност Бодоряк, протоієреї Павло Мельник і Віталій Клос, протоієреї та лікарняні капелани Миколай Цапюк, Назарій Бабій, Олександр Кулик, Дмитро Поворотний, Сергій Крамаренко, священики Олексій Окремов і Анатолій Полігас, Олександр Була, Іван Данилів, від АСД керівник відділу Київської конференції Сергій Гаврюк, від ЄХБ сестра з капеланського служіння з Черкас Галина Філатова.

Третя сесія тривала чотири дні (з 25 по 28 травня 2020 року) і по суті завершила лекційний етап підготовки викладачів медичного капеланства. Так, 25 і 26 травня своїм великим досвідом та знаннями з слухачами поділилася експерт МОЗ України з напрямку «Паліативна допомога», виконавчий секретар Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО, асистент кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Леся Брацюнь. Її виклади передбачали розгляд та осмислення таких питань: душпастирська праця з втратами та смутком; лікарняне душпастирство: ситуації контрольованого протиставлення; особливості душпастирської розмови з помираючими; психогігієна душпастирів.

27 травня лектором – експертом виступив о. д-р Сергій Кирилюк, кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, керівник Консультативного центру Кризових станів, психосоматичних розладів та депресій при Львівсько – Сокальській єпархії ПЦУ. У своїй презентації ієрей Сергій Кирилюк поділився методологією викладу основ «розпізнавання поміж» (діагностики) у психіатрії та психотерапії священно- та церковнослужителям, які мають добрі наміри провадити своє служіння у закладах охорони здоров’я. Слід зазначити, що виклад тематики ієрей Сергій Кирилюк здійснив за використання авторського Порадника з діагностики у психіатрії для капеланів у закладах охорони здоров’я (автори: проф. Фільц О.О., митрополит Димитрій (Рудюк), о. д-р Сергій Кирилюк), який вийшов у друці напередодні (25.05.2020 р.), а також є, з просвітницькою метою, у вільному доступі за цим прямим посиланням:

http://dx.doi.org/10.13140/RG.2.2.20022.11846

28 травня семінар провів голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій, завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів НМАПО імені П. Л. Шупика, знаний і промінентний науковець, громадський діяч і педагог, доктор фармацевтичних наук Сергій Убогов, який на найвищому методологічному рівні структурував та узагальнив пройдені студії, закцентувавши свою увагу на особливостях служіння медичного капелана в умовах пандемії COVID-19.

Учасники циклу Семінарів ієрей Сергій та Іван Данилів розділяють своє захоплення та велику спільну подяку за підтримку та сприяння: КПБА, МФ "Відродження" та Елеос Україна. Подяка всім, хто сьогодні розуміє велике значення медичного капеланства та підтримує процес його впровадження. Зокрема, нашим друзям в Міністерстві охорони здоров'я України, правлячим архієреям (безпосередньо своєму архієрею митрополиту Димитрію), керівникам богословських навчальних закладів (о. – Ректору ЛПБА Ярославу Ошудляку) та їх представникам, які активно підтримують живу дискусію.

Дай Боже, щоб особливо сьогодні в час пандемії ми перемагали всяку напасть з любов’ю до людини та належно цінували духовне і тілесне здоров’я кожного.

Більше про семінарську діяльність навчального ПРОЄКТУ та медичне капеланство можна знайти у дописах прот. Віталія Клоса та ієрея Сергія Кирилюка на їх фб – сторінках:

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material