Копія чудотворної ікони Божої Матері Тростянецької "Одигитрія" перебувала у с. Сабанівка

З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія на теренах Радехівського благочиння єпархії у період з 11 по 19 березня перебувала копія Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері «Одигитрія».

18 березня у неділю Хрестопоклонну поклонитись святині мала змогу православна громада с. Сабанівка під духовним проводом прот. Василія Пруса, настоятеля місцевого храму Святого великомученика Димитрія Солунського.

Урочиста зустріч ікони відбулася біля каплиці на честь Пресвятої Богородиці, що знаходиться на початку села. Тут прот. Ярослав Додик у співслужінні прот. Василія Пруса звершили молебень до Пресвятої Богородиці, просивши молитов та заступництва Діви Марії перед Престолом Божим за усіх жителів села та усіх православних християн.

Після цього духовенство з вірянами хресним ходом з чудотворною іконою пройшла селом до храму Святого великомученика Димитрія Солунського. У храмі перед іконою було звершено водосвятний молебень та читання акафисту до Пресвятої Богородиці. Після цього до присутніх із повчальним словом звернувся настоятель храму о. Василій, роз’яснивши суть чудотворних ікон як засобів, через які за вірою молитвеника Господь подає йому благодатну допомогу.

Після завершення богослужіння усі присутні мали змогу вклонитись святині.

Довідка:

«Одигитрія» — слово грецьке, в перекладі означає «провідниця». В контексті іконопису розуміємо Матір Божу, як провідницю народу Божого до спасіння. Багато отримали зцілення та допомогу у скрутних ситуаціях за молитвами перед іконою Божої Матері Тростянецької.

Відкрите питання — час написання образу, — найймовірніше це XV ст. Автор невідомий. Двічі образ реставрували, про що свідчать відповідні написи на ньому.

У вересні 1990 р. сталося чудесне оновлення образу. Тодішній регент церковного хору храму Святої Тройці с. Тростянець Волинської обл. Людмила Тихонюк та хористи Євген і Надія Хілімончуки перші зауважили як засвітилися золотисто-жовті ризи Богородиці, а потім — обличчя, яке стало більш виразним, яскравішим. При оновленні було видно незвичайне сяйво.

Свідками ж останнього не такого давнього випадку, були самі парафіяни. Це трапилося під час богослужіння перед іконою Божої Матері 22серпня 1998 року. Усі помітили якесь особливе сяяння Святої Одигитрії, а потім зауважили, як різко проявилися риси Немовляти і Матері Божої — ікона оновилась.

Загалом чудеса проявлялись у випадках навернення до Бога, зцілень різноманітних недугів. Багато чудес відбувається і в наш час. Люди, з вірою помолившись перед іконою, отримують зцілення від хвороб, вирішують сімейні і побутові клопоти.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material