Концерт за участю незрячих виконавців

У четвер, 16 лютого, у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбувся інтегрований концерт незрячих виконавців, провідних українських артистів та оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької під назвою «Відчинилося життя».

У концерті взяли участь кращі незрячі виконавці з різних куточків України: Сімферополь (Степан Гончаренко, Зєра Кіраджиєва), Мукачеве (Марія Швардак), Львів (Вікторія Дудік, Світлана Пашкіна, Народний вокальний ансамбль «Струмочок»), Тернопіль (Микола Пришнівський), Вінниця (Наталія Слюсарчук), Луцьк (Василь Сукач), Житомир (ансамбль «Гармонія»), провідні українські артисти (з. а. Леся Горова, Кузьма Скрябін), оркестр Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (диригент – з. а. Богдан Мочурад), артисти театру (з. а. Олександра Бонковська, з. а. Тарас Івасик, Володимир Слупик).

З благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, на заході були присутні проректор Львівської православної богословської академії священик Михаїл Сивак та духовний наставник Української спілки інвалідів священик Роман Мануляк. У свому вітальному слові отець Михаїл зазначив: «…у нашому суспільстві чомусь існує такий стереотип, що коли людина має вади зору, то вона повинна закритися в чотирьох стінах і пасивно провадити своє життя. Але це неправда! І в цьому ми всі сьогодні переконалися, споглядаючи такий чудовий концерт. Наші незрячі брати і сестри мають надзвичайні таланти, займають активну життєву позицію, постійно працюють над собою. Вони не лише гарно співають, але й звершують паломницькі подорожі, займаються спортом. Ось нещодавно у Львівській православній богословській академії відбувся шаховий турнір між незрячими гросмейстрами та студентами-богословами. Причому команда людей з вадами зору здобула перемогу…» Також проректор передав вітання та архіпастирське благословення від Високопреосвященнішого Митрополита Димитрія і від імені Владики вручив архієрейську грамоту і квіти пані Оксані Потимко, яка є головним організатором цього заходу.

У програмі концерту прозвучала українська і світова класика, твори сучасних композиторів, інструментальна музика, акапельні твори. Особливістю концерту є живий звук, неординарне поєднання учасників, втілені організаторами проекту інноваційні погляди на роль особистості у сьогоденні. Крім того, під час концерту відбулася презентація альбому «Творча сила» за участю українських і шведських незрячих виконавців у супроводі оркестру, записаного у Швеції восени 2011 року.

за матеріалами lpba.lviv.ua
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material