"Коли в людини Бог на першому місці, то все інше на своєму місці" - протоієрей Михаїл Сивак під час лекції зі Священного Писання на Львівських братських студіях

21 жовтня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена темі "Актуальні питання сім'ї і подружнього життя".

Лектором виступив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

Отець Михаїл разом з аудиторією слухачів детально розібрали питання християнського погляду на шлюб.

"Коли люди одружуються, вони стають одним цілим. Мета шлюбу - жити одним цілим в любові. Молитва при вінчанні - допомога хлопцеві чи дівчині стати кращим.

У кожному таїнстві ми отримуємо силу благодаті і ця людина, яка переживає це таїнство, повинна в житті зреалізувати це. Людина, яка прийняла Христа, має вжитися в церкві. Наприклад, Таїнство Хрещення - ми всі маємо змогу одухотворитися, отримати той зачаток. Бачення гріха - це дар Божий.

У чому полягає різниця між вінчанням і невінчаним подружжям?

Для християнина шлюб - Царство Боже; самозречення один перед одним; парі потрібно пожертвувати собою заради іншої людини. Це вказівка на християнський шлюб. Той хто жертвує, на тому тримається сім'я; тому Господь інколи єднає протилежності, тоді один вшановує іншого, вимолює його, таким чином відбувається спасіння обох. Будь-який шлюб є шлюб. Церква підносить шлюб на перше місце після Бога. Християнський шлюб - шлюб у Євхаристії. Коли люди невінчані, можливо, вони не бажають жити церквоним життям. Вінчані - мають цю унікальну можливість, а невінчаних закликають до цієї унікальної можливості. Коли в людини Бог на першому місці, то все інше на своєму місці. З 4 ст. в церкву входить чинопослідування вінчання. За структурою це скорочена Літургія. Вінець - символ мучеництва, тому що Церква вбачає в шлюбі подвиг.

Чи потрібно класти на голову вінець, чи тримати його над головою?

Шлюб утворюється на небесах, тому його прийнято тримати над головою; якщо вони покладені на голови - непринципово; принципово те, чи буде в їхньому подружньому житті жертовність. Головне не буква закону, а дух закону.

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.
Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


Переглядів: 2410

print the material