''Христос у пустелі випробовується дияволом центральними спокусами всієї історії людства'', - протоієрей Михаїл Сивак під час лекції зі Священного Писання на Львівських братських студіях

8 квітня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція зі Священного Писання в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.


Лекція була присвячена Священному Писанню Нового Завіту, а саме 4-ій главі Євангелія від апостола та євангеліста Матфея.

Лектором виступив проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.
Окрім того другим запрошеним лектором був викладач Біблійної теології філософського факультету Ганноверського університету (Федеративна Республіка Німеччина) протоієрей Андрій Федчишин.

Участь у лекції взяв прес-секретар єпархії Лука Карпюк.

Отець Михаїл разом з аудиторією слухачів детально розібрали епізод спокушання Христа дияволом.

"У цій розповіді ми маємо бачити не лише велич Христову, але й науку для себе. Спокусник підступає до Ісуса після Хрещення і посту. Дуже часто і ми після якоїсь доброї боговгодної справи зазнаємо випробувань чи нас відвідують спокуси. Отже не бентежмося! Ми маємо приклад Христа і з Богом мусимо перемагати спокуси", - зазначив лектор.

Також проректор Львівської духовної школи зауважив, що спокуси обрані дияволом є не випадковими.

"Диявол спокушає Христа неміччю тіла, марнослав'ям і гординею. Цим самим він викриває для нас ті центральні пристрасті, на які спокусник діє в людині впродовж усієї багатовікової історії людства. Це і повчання і застереження для нас, щоби ми пильнували на дорозі своїй", - наголосив отець Михаїл.

У свою чергу, отець Андрій запропонував аудиторії слухачів в якості експерименту проаналізувати розглянуті стихи Євангелія методом Біблійної теології.

Для наочності розгляду зазначених епізодів Євангельської історії слухачі лекції переглянули уривок кінофільму "Ісус із Назарету".

У другій половині зустрічі, традиційно, її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми. Зокрема були детальніше розглянуті останні слова Господа, відомі як сім слів Христа на хресті.


Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення воцерковлених християн із церковною історією, основами християнського богослів'я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп'ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій - 096 450 4000 (Марія).

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material