Керуючий єпархією співслужив Предстоятелю за Літургією у Миколаївському монастирі м. Богуслава

27 травня з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України і на запрошення намісника ігумена Арсенія Пожарного Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій супроводжував Предстоятеля у Першосвятительському візиті до Свято-Миколаївського монастиря м. Богуслава Київської області. У зв'язку з цим керуючий єпархією продовжив свою робочу поїздку до м. Києва.


Цьогоріч обитель святкує 5-ту річницю освячення оновленого Миколаївського храму, а також 20-річчя відновлення тут чернечого життя. Відтак з нагоди цих святкових дат Святійший Патріарх Філарет звершив у храмі свт. Миколая Чудотворця Божественну Літургію.

Його Святості співслужили Високопреосвященні митрополити Львівський і Сокальський Димитрій, Білгородський і Обоянський Іоасаф, Черкаський і Чигиринський Іоан, намісник монастиря ігумен Арсеній Пожарний, а також насельники обителі, духовенство Київської єпархії.

Співи Літургії виконував Академічний хор Київської праволсавної богословської академії.

Участь у Літургії взяли представники місцевої влади.

Наприкінці богослужіння Предстоятель виголосив проповідь.


На території монастиря є особливе пам'ятне місце, де у минулому стояв величний Успенський храм. Він був вщент знищений радянською владою і нині про нього нагадують лиш залишки фундаменту. Однак намісник обитель о. Арсеній активно працює й ініціює відновлення цього храму. Відтак, після завершення Літургії, учасники богослужіння вирушили хресним ходом до залишків храму. На місці колишньої церкви Святійший Патріарх Філарет звершив чин освячення наріжного каменя і заклав капсулу у фундамент майбутнього храму.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material