Керуючий єпархією провів позачергові збори духовенства Львівського благочиння, присвячені питанням майбутнього візиту Предстоятеля до Львівської єпархії

21 серпня в Академічному храмі святителя Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії під головуванням Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулись позачергові збори духовенства Львівського благочиння, присвячені питанням Першосвятительського візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Львівської єпархії 12-15 вересня в рамках відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.

У роботі зборів зокрема взяли участь: благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк, благочинний Львівського благочиння прот. Ярослав Дуда, настоятель храму святителя Миколая Чудотворця прот. Володимир Хрептак, настоятель П'ятницького храму прот. Ігор Малетич, клірики Покровського кафедрального собору прот. Йосиф Стегній і прот. Ярослав Хомин, проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак, настоятель храму святого великомученика Георгія Побідоносця прот. Стефан Сороківський, настоятель Покровського храму смт. Рудно прот. Ігор Щерба, настоятель храму Всіх святих землі Української прот. Віктор Феденьків, настоятель Вознесенського храму прот. Іоан Хомин, настоятель Покровського храму на Левандівці прот. Олексій Скородинський, настоятель Університетського храму Різдва Іоана Хрестителя Львівського національного університету ім. Данила Галицького прот. Стефан Сороківський, настоятель Університетського храму Львівського державного університету безпеки життєдіяльності прот. Роман Великий, настоятель храму Стрітення Господнього прот. Андрій Тященко, настоятель храму святого євангеліста Луки прот. Віталій Кібліцький, настоятель Свято-Іллінського храму прот. Олександр Матвієнко, настоятель Свято-Володимирського храму на Сихові прот. Олег Грициняк, настоятель Благовіщенського храму прот. Стефан Ольховський, настоятель Стрітенського храму прот. мар'ян Сеник, настоятель Благовіщенського храму прот. Василій Михайлишин, настоятель Покровського храму прот. Михаїл Дулька, настоятель храму святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії ієрей Роман Щитинський, головний редактор інтернет-радіостанції "Град Лева" прот. Віктор Кайда, а також клірики всіх храмів Львова.

Вступним словом роботу зборів відкрив Владика Димитрій. Перш за все керуючий єпархією довів до відома духовенства програму візиту Предстоятеля до Львівської єпархії, який триватиме протягом трьох днів, в часі якого Святійший Патріарх Філарет звершить три Літургії - на цілющому джерелі присілку Заглина, у Вознесенському храмі м. Львова, де також будуть освячені нові розписи, і Введенському храмі смт. Брюховичі, всенічне бдіння у Покровському кафедральному соборі м. Львова, візьме участь у презентації святоотцівської і богослужбової літератури видавництва Київської Патріархії в рамках ХХ Форуму видавців, освятить нові адмінастривні і службові приміщення єпархіального управління.

Керуючий єпархією також розглянув кілька внутрішніх питань богослужбового і суспільного життя благочиння та повідомив про свій намір реорганізувати апарат єпархіального управління задля забезпечення належного виконання на високому рівні Церквою на Львіщині своїх обов'язків перед Богом і людьми.

Окремим питанням було винесено стан духовної освіти в єпархії та рівня загальних і спеціальних знань випускників Академії - бкалаврів і магістрів, - майбутніх священнослужителів. Владика Димитрій заслухав рапорт ректора ЛПБА прот. Ярослава Ощудляка, після чого звернувся до духовенства із закликом більше і ревніше працювати з дітьми та молоддю. Архипастир благословив відкриття при всіх храмах духовних шкіл, закликав священиків духовно виховувати хлопчиків та юнаків, залучати їх до участі в богослужіннях, благословляти на церковнослужіння.

Також були розглянуті питання сучасного життя суспільства і ставлення людей до Церкви. Владика Димитрій закликав священиків до ревного виконання своїх обов'язків та наголосив, що ставши на стезю пастирського служіння, священнослужитель не має права подавати поганий приклад пастві чи, що ще гірше, спокушати людей і давати і ставати причиною їх відвернення від Церкви.

На завершення Високопреосвященний митрополит Димитрій відповів ще на кілька питань священиків. На цьому робота зборів була завершена.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

Переглядів: 2377

print the material