Керуючий Львівською єпархією молився за Літургією в соборі Святого Юра у день архиєрейської хіротонії ректора УКУ

26 серпня, у неділю 12-ту піля П'ятдесятниці, відання свята Преображення Господнього, в архікатедральному соборі Святого Юра Української Греко-католицької Церкви Предстоятелем, Блаженнійшим Святославом (Шевчуком), верховним архиєпископом Києво-Галицьким, главою УГКЦ, у співслужінні єпископату та духовенства УГКЦ була відслужена урочиста Божественна Літургія.

За богослужінням Блаженнійший Святослав разом зі співсвятителями, високопреосвященним архиєпископом і митрополитом Львівським Ігором (Возьняком) і апостольським екзархом для українців-католиків у Великобританії преосвященним єпископом Глібом (Лончиною), звершив архиєрейську хіротонії над ректором Українського Католицького Університету о. д-ом Борисом Гудзяком. Новопоставлений єпископ отримав титул "Каркабійський" і призначення служити Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

На особисте запрошення о. Бориса помолитись за урочистою Літургією до собору Святого Юра прибув керуючий Львівською єпархією, Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Його Високопреосвященство супроводжував благочинний єпархії, серетар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський.

Перед початком богослужіння Високопреосвященний митрополит Димитрій мав спілкування з главою УГКЦ Блаженнійшим Святославом, привітавши його зі зростанням чисельності єпископату та цим святковим днем у календарі життя УГКЦ. У свою чергу Предстоятель склав подяку Владиці Димитрію за прийняте запрошення і присутність на урочистих подіях з нагоди хіротонії о. Бориса, зазначивши, що:
"У Вашій особі присутня, мабуть, уся повнота Православної Церкви, спільно із якою побудова єдиної Помісної Української Церкви є нашим пріорітетним завданням".

Під час богослужіння новохіротонісований преосвященний єпископ Борис (Гудзяк) також склав подяку Владиці Димитрію за присутність і молитву, й ієрархи зі словами "Христос посеред нас!" обмінялись братнім цілуванням.

На запричасному Висоокпреосвященний митрополит Димитрій мав спілкування з архиєпископом і митрополитом Львівським владикою Ігором (Возьняком), єпископом-помічником Львівської архиєпархії владикою Венедиктом (Алексійчуком), єпархом Сокальсько-Жовківським владикою Михаїлом (Колтуном), єпископом-емеритом Івано-Франківської єпархії владикою Софроном (Мудрим).

Після завершення богослужіння Владика Димитрій символічно подарував преосвященному єпископу Борису (Гудзяку) богослужбову книгу "Чиновник архиєрейського служіння" видавництва Київської Патріархії та став до спільного пам'ятного фото з ієрархами УГКЦ на площі перед Митрополичими палатами.

Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії


ФОТОАЛЬБОМ >>>

print the material