Католики Львова вимагають повернення костелу у власність релігійної громади

Вчора біля будівлі Львівської міської ради більше 70 прихожан римо-католицького костелу Святої Марії Магдалини провели пікет. Віруючі вимагали від міської влади передати їм будівлю костелу, яка з 1988 року є Національним будинком органної та камерної музики і знаходиться на балансі Міністерства культури, повідомляє Коммерсант.

Під час пікету віряни співали псалми, тримаючи в руках плакати з написами: "Поверніть костел римо-католикам". Настоятель костелу Святої Марії Магдалини Володимир Кусьнеж розповів, що в даний час з дозволу директора Будинку органної музики для прихожан щодня проводяться тільки ранкові богослужіння, але це їх не влаштовує. "Ми хочемо, щоб костел був переданий нам в постійне користування, адже у нас немає приміщення, де ми могли б залучати дітей до віри, проводити хрестини, вінчання", - обурився настоятель.

Слід зазначити, що, крім двох костелів, які не були відібрані у церкви в роки радянської влади, історично римо-католикам у Львові належать ще 28 костелів, але жодним з них зараз римо-католицька громада міста не володіє. Архієпископ Української Римо-Католицької Церкви Мечислав (Мокшицький) заявив кореспондентові, що у Львові богослужіння проводяться тільки в двох костелах. "Ці цифри говорять про ставлення до прав римо-католиків", - зазначив архієпископ, додавши, що з 1991 року жоден костел не був переданий церкві.

Заступник мера Львова Василь Косів заявив "Комерсанту", що претензії римо-католиків безпідставні, оскільки, "згідно з постановою Кабінету міністрів, будівля костьолу є пам'ятником архітектури і не може бути передана у власність релігійної громади". Чиновник додав, що громаді можуть бути передані будь-які інші будівлі.


print the material