Ієрей Сергій Кирилюк взяв участь в роботі круглого столу «ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО КАПЕЛАНСТВА У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

26 лютого 2021 року, відбулося засідання міжконфесійного онлайн – круглого столу «ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО КАПЕЛАНСТВА У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» за участі п. Ірини Микичак, заступниці Міністра охорони здоров’я України.

З привітальним словом до учасників Круглого Столу виступила п. Ірина Микичак, передавши найсвітліші побажання від Міністра охорони здоров’я України п. Максима Степанова та від себе особисто, підкресливши беззаперечну важливість Інституції медичного капеланства в закладах ООЗ, як такого.

Участь в роботі Круглого Столу взяли представники Християнських конфесій України. Модерував зустріч о. Андрій Нагірняк, заступник голови Відділу соціального служіння УГКЦ.

З благословення Високопреосвященного митрополита Димитрія, в роботі цього засідання взяв активну участь доцент кафедри психіатрії і психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету, медичний капелан Православної Церкви України, керівник о. д-р Сергій Кирилюк.

У відведений час доповіді «Створення системи підготовки капеланських кадрів для потреб охорони здоров’я» та в дискусії о. Сергій Кирилюк презентував своє бачення навчання медичних капеланів за використання авторських методичних рекомендацій «Клінічне душпастирство: порадник з діагностики у психіатрії для капеланів у закладах охорони здоров’я», напрацьованих спільно з д. мед. н., професором Фільцом Олександром Орестовичем та керуючим Львівсько – Сокальською єпархією Православної Церкви України митрополитом Димитрієм (Рудюком).

Окрім основного викладу та пропозиції до імплементації цих методичних рекомендацій у Всеукраїнську Уніфіковану Програму навчання медичних капеланів, о. Сергій Кирилюк відмітив, що «цей час є сприятливим часом до реконструкції старого і вже недієвого та створення якісно нового і дієвого, який можна охарактеризувати Новітньою Епохою СИНТАГМИ і СИНДЕРЕЗІСУ: все є можливо за такої доброї міжконфесійної комунікації у площині взаємної «віри та довіри».

За результатами Круглого Столу прийнято Резолюцію, яку передано до розгляду в МОЗ України.

Для ознайомлення:

РЕЗОЛЮЦІЯ

Програма Круглого столу з мед капеланства
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material