Ієрей Сергій Кирилюк взяв участь у роботі Круглого столу Сертифікатної Програми МПСС при Інституті екуменічних студій УКУ

07 лютого 2020 року з благословення керуючого Львівсько – Сокальською єпархією Православної Церкви України Високопреосвященного митрополита Димитрія та на запрошення п. Ірини Роговської та п. Юлії Бойко (керівників сертифікатної програми «Медико – психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами (МПСС)» при Інституті екуменічних студій Українського КатолицькогоУніверситету), кандидат медичних наук, доцент, лікар-психіатр, психоаналітик, очільник Консультативного центру Кризових станів, психосоматичних розладів та депресій ієрей Сергій Кирилюк взяв участь у роботі Круглого столу «Люди з особливими потребами у Церкві» з нагоди 10-ої річниці заснування цієї Програми.


Модерувала роботу Круглого столу п. Надія Калачова, PR – менеджер Центру підтримки людей з особливими потребами «Емаус». В часі цієї Події були присутні представники усіх традиційних Християнських конфесій міста Львова, які дотичні до служіння у сфері допомоги та супроводу осіб з особливими потребами: о. Ігор Пецюх, Українська Греко-Католицька Церква; протоієрей Михаїл Коник, Українська Православна Церква, Оксана Сухаріна, Церква Християн Віри Єванельської; о. Славомир Бистрий, Римо-Католицька Церква; о. д-р. Серій Кирилюк, Православна Церква України.

Кожен із запрошених учасників мали змогу в часі своїх 20-хв. доповідей висвітлити специфічні та універсальні підходи у супроводі осіб з особливими потребами, які застосовують у своєму служінні.

Ієрей Сергій Кирилюк виступив доповіддю «Ресурс Церкви у допомозі людям з особливими потребами», у якій розповів про власний досвід такого соціально – медичного служіння, про функціонування Консультативного Центру, Львівських братських студій, а також – просвітницької Школи медичного капелана при Львівсько – Сокальській єпархії Православної Церкви України. У виступі о. д-р. Сергій Кирилюк зазначив важливість соціального служіння кожного окремого священнослужителя Церкви у первинному скринінговому виявленні як і важких психічних розладів, так і соціально-комунікативних труднощів у найширших верств населення (у містах, а особливо – у сільській місцевості, де населення немає швидкого доступу до високоспеціалізованої медичної психіатричної та психотерапевтичної допомоги); окреслив варіанти мультидисциплінарного супроводу таких осіб.

Необхідно зазначити камерність та тепло в часі цього спілкування поміж учасниками Події – це незабутнє відчуття Родини та Любові у Родині, у якій кожен є важливим, почутим та прийнятим.
Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material