Ієрей Сергій Кирилюк виступив з доповіддю на науковому семінарі «Обрії науки» в Українському Католицькому Університеті

24 жовтня 2019 року на запрошення засновника, головного промоутера – ідеолога та незмінного керівника міждисциплінарного наукового семінару «Обрії науки», завідувача відділу статистичної теорії конденсованих систем, член – кореспондента Національної Академії Наук України, доктора фізико – математичних наук, професора Головача Юрія Васильовича та з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія керівник Реабілітаційного єпархіального відділу, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент, ієрей Сергій Кирилюк прочитав лекцію «Медичне капеланство, психосоматична та фармацевтична опіка: концепція розвитку».


У доповіді ієрей Сергій Кирилюк поділився з учасниками семінару своїм особистим життєвиим шляхом лікаря – психіатра, психоаналітика та медичного капелана у мультидисциплінарній допомозі населенню, доробками майже шестилітньої праці Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів та депресій і Школи медичного капелана, а також – презентував створену Концепцію розвитку медичного капеланства.

Щодо Концепції ієрей Сергій Кирилюк відмітив, зокрема, наступне: Концепція розвитку медичного капеланства започатковує Нову Модель мультидисциплінарної допомоги населенню, аналогів якої немає ані в Україні, ані в інших країнах Світу. Полягає у залученні парафіяльних священнослужителів (на місцях) до активного процесу первинного виявлення психологічних девіацій, соціальних конфліктів та психіатричних хвороб у насення. Передбачає формування Нового Медично – Церковного та Церковно – Медичного Стосунку, де до класичного стосунку «пацієнт – лікар – клінічний провізор» долучається священнослужитель. Включає в себе три алгоритми взаємодії у площині «священик – сімейний лікар – психіатр – клінічний провізор»:

  1. Варіант допомоги «Вертайся до лікарів!»;
  2. Варіант допомоги «Вертайся до священика та консультуйся у психіатра!»;
  3. Варіант мультидисциплінарного супроводу.

Довідка. «Обрії науки» – постійно діючий (впродовж більше 10-ти років) семінар із такою назвою щомісячно проводять у Львові науковці Українського католицького університету, Львівського національного університету ім. Івана Франка та Національної академії наук України. Мета семінару – дати можливість зустрічатися та виробляти мову спілкування між науковцями-природничниками та гуманітаріями. За результатами цих зустрічей є видавництво періодичного друкованого видання УКУ з одноіменною назвою, яке виникло з бажання поширити коло такого спілкування. Його автори – лектори семінару, провідні вчені України і світу – ознайомлюють з актуальними проблемами досліджень, що становлять суть їхньої праці, розповідають про історію науки та її героїв мовою, доступною не лише вузьким фахівцям, а й ширшому освіченому загалу.


Прес-служба Львівсько-Сокальської єпархії
print the material